Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legjobb sör, hatása...

Melyik a legjobb sör, hatása alapján?

Figyelt kérdés
Az azért akarok inni sört mer jó legyen a hatása melyiket javasolod?

2023. aug. 4. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Kőbányai
Heineken
Gösser
Steffl
Dreher
Arany ászok
Pilsen Urquell
Soproni
Borsodi
tuborg
18 szavazat
1 2
 1/19 Kitana. ***** válasza:
69%
Ezekből szerintem mindegyik 4,5%-os, tehát ugyanaz lesz a hatás elméletileg. Én nem szeretem ezeket a kommersz söröket, szóval abban nem tudok segíteni, ízre melyik a legjobb :D
2023. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kitana. ***** válasza:
76%
Bocs, közben rákerestem, a Dreher elvileg 5,2%, az Arany Ászok 4,3%, de nem fogom egyesével végignézni mindet, nézd meg te.
2023. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Ezek markak, nem sorfajtak.
2023. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

A Heineken,Gösser Dreher(gold)mind 5% alkoholt tartalmaznak.A többi kevesebbet.Tehát ha a "jó legyen a hatása" alatt azt érted,hogy melyiktől lehet hamarabb berúgni,akkor a választékod leszűkül erre a háromra.Ha csak az ittas állapot minél gyorsabb elérése a célod,akkor a Heinekent javaslom.Mert az kb. annyira semleges,jellegtelen ízű mintha valami színezett szódavizet inna az ember.Így nem is nagyon fogod fel,hogy elvileg sört ittál.Ezért gyorsan és alattomosan csúszik.Aztán hirtelen...képszakadás..


Amúgy szerintem mint sör,elsősorban az ízét figyelembe véve;ezek közül a Pilsner Urquell a legjobb.

2023. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Gösser a legjobb az ízlésem szerint. A Steffl-vel kapcsolatban vannak szép emlékeim, de nem a kedvencem.
2023. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A Gössert mondtátok. Nagyon köszönöm a szavazást. megkérdezhetem még mit éreztetek?
2023. aug. 6. 07:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

6


Én ugyan nem...Szerintem mint sör; minőség és íz szempontjából a Pilsner Urquell messze a legjobb a felsorolt italok közül.

De ha csak a gyors ittasodás az ízlelés nélküli vedelés a cél,akkor nyilván valami erősebb és kevésbé markáns ízvilágú kell.Tehát úgy gondolom,hogy a jellegtelen,halovány ízű Heineken pont jó arra.

2023. aug. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A sör hatása függ az alkoholtartalomtól és a komló fajtájától/mennyiségétől egyaránt!

Wikipedia tévesen írja, az alap Dreher Classic volt régen 5.2%-os, azt váltotta le 4 éve a Dreher Gold, ami pont 5%-os!

A csehek abszolút nem spórolnak a komlóval, a bőségesen felhasznált mennyiség miatt a cseh sörök keserűbbek az átlagnál, a Pilsner Urquell pedig pont az egyik legkeserűbb sör, amit valaha ittam, de csak 4.4%, összeségében a hatására nem figyeltem oda, örültem ha végre lenyelem, olyan keserű volt, pedig ráadásul csak kisdobozosat vettem (330 ml)

A Heineken-nek nem tudom mi a titka, de: teljesen átlagos, 5%, ráadásul igazi komló nincs is benne, csak kivonat, mégis nagyon ütős, hamar fejre állít!

Kedvenc söreimből a Dreher Bitter Lager és a Borsodi Mester is 5%-osak, de úgy adagolták beléjük a komlót, hogy nem túlzottan, csak karakteresen keserűek, viszont nagyot tudnak ütni, főleg az utóbbi, a Mester igazán ütős, már 1 doboz után érzed a hatását!

Borsodi Bivaly - szo-szo - eléggé keserű, de arról inkább a magas alkoholtartalom miatti acetonos íze tehet!

2023. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a felsorolt söröket most részletesen átnéztem alkoholtartalom szerint:


Kőbányai - 4.3%

Heineken - 5%

Gösser - 5%

Steffl - 4.1%

Dreher

• Gold - 5%

• Hidegkomlós - 4.5%

• IPA - 5.4%

• Bitter Lager - 5%

• BAK (barna sör) - 7.3%

• Pale Ale - 4.8%

• Red Ale (vörös sör) - 4.8%

Arany Ászok - 4.3%

Pilsner Urquell - 4.4%

Soproni

• Klasszikus - 4.5%

• 1895 - 5% (most csökkentették le 5.3%-ról)

• Óvatos Duhaj IPA (szűretlen) - 4.8%

• Óvatos Duhaj APA (szűretlen) - 5.5%

• Óvatos Duhaj Démon (barna sör) - 5.2%

• Óvatos Duhaj Búza - 5%

Borsodi

• világos - 4.5%

• Mester - 5%

• Bivaly - 6.5%

• IPA - 5%

Tuborg - 4.6%


És akármelyik gyártó - a gyümölcsös sörök mind egy kaptafára mennek, csak 4%, szóval azokkal ne is próbálkozz!

2023. aug. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek, ha a bebacás a cél, a sörrel nem jársz jól.


Kipisilied mire hatna, és nehezebb adagolni is. Másrészt egy csomó kalória, csak azonnal bontva jó, és legyünk őszinték, a finom sör drága.



Én így első kísérletezésre valami tömémyet és kólát vagy limonádét ajánlanék, ennél mindenki magának állítja be mennyi pia lesz a poharában, és ha megszalad vele a ló, tarthat üres kört üdítővel.


Illetve a megmaradt sör ki lesz öntve. A vodkát vagy rumot hónapokig eltarthatod a polcon, aztán a következő bulira csak üdítőt kell venned.

2023. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!