Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az,hogyha berúgok...

Miért van az,hogyha berúgok alig emlékszem valamire?

Figyelt kérdés

Sajnos napi szinten iszok,nem tudom ,hogy ez számít e .

Kb 1éve.De mostanában elfelejtem,hogy mi volt részegen,pedig fejben akkor ott vagyok.Miért?



2023. aug. 17. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert a keletkező acetaldehid súlyos sejtméreg és gátolja az idegsejtek működését.
2023. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úristen!Akkor ezek szerint már ennyit károsodott az agyam?Ez csak mostanában van
2023. aug. 17. 09:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tolj fokhagymát, az segíti nagyon az acetaldehid bontását, nem telítődik vele a test.
2023. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ittasan gyengül az emlékalkotás képessége, illetve ilyenkor kevésbé integrált emlékek születnek, nehezen "találod" őket. (Pl. jellemző, hogy alig emlékszel valamire, de minden beugrik, ha valaki/valami emlékeztetni tud a történtekre.)


A rendszeres ivás okozta B-vitaminhánytól fellépő kisebb-nagyobb agyzsugor sem segít a dolgon, de a legtöbb alkoholista ebből absztinencia hatására felépül, kb. 9-11 hónap.


tegnap 08:55

... az alkohol amúgy kettős hatású GABA-inhibitor, de persze egész biztosan az acetaldehid lassítja be az idegeket, hiszen az alkoholnak bizonyára nincsenek is káros hatásai, mindenről csak az a kva acetaldehid tehet.

2023. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nélküle azért kevesebb a rojt :)
2023. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. aug. 18. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alkohol csodákra képes!

Gyorsan felejtsed el az alkoholt!

2023. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!