Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legolcsóbb sör fajta ?

Melyik a legolcsóbb sör fajta ?

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerencsére nincs mindenkinek van azonos ízlése.
2023. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#10 Tekints rá úgy, mint a komló növényi részeinek szakszerű, mellékhatásoktól mentes eltávolítására, így már ugyanaz történik, mint sörfőzés közben, vagy még annál is finomabb módszerrel, nagyobb hatásfokkal, jobban beállított paraméterekkel kapják külön akár a keserűséget okozó alfasavat, akár a finomnál finomabb aromákat, illatokat. Ezt lehet hanyagul is csinálni, termelni, mint az állat, szétpréselni a növényi rostokat a többletnyereségért, és eleve a hitványabb, olcsóbb, nem túl okosan tárolt növényből indulni. Meg akár hamisítani valami komlószerűt is lehet. Csak attól nem lesz rosszabb egy íz vagy aroma, hogy előre kivonták és jól tárolhatóra zárták, sokkal kisebb méretben szállíthatóként eladták. Meg ugye ha nem kell lefejtened a sört a növényi maradványokról, akkor nulla az ehhez kapcsolódó sörlé-veszteség is, bizonyos söröknél érthető a törekvés, nyilván ott a kivonat is klasszisokkal minőségibb.
2023. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12: a pellet vagy a leveles komló tartalmazza a növény sok egyéb alkotóját. Legfőképpen az aromaanyagokat. De az antioxidánsokat is, amik a későbbi staling ellen nagyon fontosak. Trub képződésben, sörlé derítésben is fontos szerepe van a növényi részeknek.

Ezeket a CO2 extraktok nem tudják, csak az humulonokat, co-humulonokat, lupulonokat.

Prémium sörben az extrakt:pellet arány min. 50:50 % alfasav mennyiségre vonatkoztatva, de inkább tipikusan 1/3-2/3.

Az újfajta aromaprofilra és keserű anyagokra standardizált extraktok tudják az aromaanyagokat is, mert ezek nem CO2-dal kivonatoltak, de a az egyéb pozitív hatásuk exeknek sincs. Az antioxidáns kapacitás alacsonyabb lesz, a trub minősége,a whirlpoolozás minősége, hatékonysága is. Ezenkívül fajlagozan 3x annyiba kerülnek,mint egy 90-es pellet.

2023. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Na, ezt nem is gondoltam, hogy számottevő AO meg derítés is köszönhető nekik. Nyilván aszkorbinsavval meg ír moszat, *floc, zselatin, akármi (bentonit, höhö) használatával magas követelményeket kielégítően megoldható mindkettő, ha valamiért nem opció plusz pár napnyi szigorú cold crash.


Az ár nem annyira vészes, ilyen kétezer-akárhányért most is lehet kapni valamelyik házisörös webshopban kemény kétféle aromakivonatot, ilyen 20g kiszerelés, ami 10-20ml/hl ajánlott adagolással azért egy házi főzésben már elég betyár lehet, pl közvetlenül palackozás előtt (még előttem áll kipróbálni). Nagyban nyilván jóval hozzáférhetőbbek a trutyik, szerintem mazsolázgass, most hidazom én is:

[link]

2023. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14: én nem otthoni főzőcskezesről írtam, hanem sörgyártásról.
2023. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A legrosszabb ár miatt hozom elő én is a házit.
2023. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Na és milyenek akkor a söripari árak és költségek? Mert a kérdés termék fogyasztói árra vonatkozik, és nagyon érdekes a hobby sörfőzés, de sztem már nagyon félre megy a téma, a (nem létező) 100% CO2- extraktos olcsó sörökre vonatkozó mellékszál még releváns volt olcsóság szempontjából, de én már nem mennék az offolásba még messzebb a házi főzőcskézés témájával.

A tisztánlátás végett igy a végén ennek a mellékszálnak: Tehát Lupomax és tsai akár hobby árakkal is: kb 2000 forintért veszel 20g-mal 3-4 g alfasavat, ezt kb egy 30-40 grammos pellet csomag tartalma fajtától függően amit, úgy látom, megkap az ember pár száz forintért + megkapja az összes pozitív dolgot, amit a növényi részek adnak.

A sörléderítés és a sörderítés két nagyon különböző dolog, teljesen más szóbajöhető segédanyagokkal.

A nagyiparban nem játszunk csak úgy ilyen-olyan ötletekkel, mert valós és fontos termékekről, óriási mennyiségekről, óriási pénzekről van szó; valamint szaktudással, technológiával kezeljük le, amit lehet, nem költségnövelő változtatásokkal.

2023. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A Yakima oldalán van pár olyan kivonat cucc, aminél látod a párgrammos és a kilós árát is, zsebszámológép app meg tán csak van a telón... Az se vészesen drága, de tény, hogy több, mint az adatlapja szerinti helyettesített komlómennyiség. Aztán belehúzol egy ilyen szagos radír aromájú savanykás lagerbe egyenesen az alsó polcról, és meglesz, hogy talán azért olyan finom, mert már jelentősen olcsóbb a kivonat, mint amiből kivonták. Az árérzékeny cuccoknál kell játszani ötletekkel, egyszerűen oda a nap, ha nincs megerőszakolva még pár fillér.
2023. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18: nem húzunk bele semmibe, nem a konyhában okoskodunk.
2023. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Te most ezzel egyébként mit szeretnél tudatni vagy elérni? Így örülsz magadnak, hogy te milyen okos vagy? Írd meg nyugodtan, melyik tróger lötty szárad a lelkeden, aztán tegyük mellé annak, amit itthon erőfeszítés nélkül összelökök csak Magnummal meg beledobok egy kveiket! Ha már olyan nagyon okos lettél így magadnak hirtelen!
2023. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!