Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A brandyk közül a 7 csillagos...

A brandyk közül a 7 csillagos Metaxa már iható kategória?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 18:35
 1/4 Phoney ***** válasza:
100%

Már csak azért sem, mert a Metaxa nem brandy, nem felel meg a kategória törvényi feltételeinek, ezért is nem találsz olyat az üvegén, hogy "brandy", hanem "αλκοολούχο ποτό", azaz "szeszes ital", amit a magyar forgalmazó nagyvonalúan, khm, lefelejt a címkéről, vagy legalábbis régebben így volt. A borpárlat mellett tisztaszeszt, ízesítést és bort is tartalmaz.


Egyébként ha brandyk közt sorolnánk be, akkor gyenge középkategória lenne, de ár/érték arányban végül is nem rossz.

2023. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az Ararat jobb egy fokkal, vagy az sem az igazi?
2023. szept. 7. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Metaxa se nem brandy, se nem konyak. 3, 5 és 7 csillagos között szinte semmi különbség nincs, ár-érték arányban viszont kedvező rövidital.

Araráttal nekem az a bajom kicsit savanyú-keserű, hasonlóan mint a romlott cefréből készült pálinka.

2023. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Az Ararat 5 szerintem messze a legjobb brandy, amit 7-8 ezer között kaphatsz. Sőt, a legjobb rövidital is (legalábbis ami nem likőr).

Az Ararat 10 is jobb a hozzá hasonlóan/drágábban árazott VS cognac-oknál, de annyiért nekem inkább jerezi brandyk (Carlos I, Grand Duque d'Alba, Cardenal Mendoza, stb.)


Hogy "savanyú-keserű", az olyan értelemben igaz, hogy nincs olyan vékony-semmilyenre finomítva, hogy a relatív éretlensége ellenére is "elegánsnak" hasson, de szerintem a többség ezt inkább előnyként érzékeli. (Mondjuk a Metaxa-kedvelők általában pont nem, szerintük szokott "pálinkás" lenni, de a romlott cefréhez amúgy semmi köze az ízének.)

2023. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!