Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet alkoholizmus tünete ez?

Lehet alkoholizmus tünete ez?

Figyelt kérdés

Hetente, csak hétvégén 4-5 sört megiszok. Nem többet, sosem iszom magam hulla részegre. Hétközben nyugtalanságot, izomrángásokat érzek, testszerte de nem sóvárgom az alkohol után... elfoglal a munkám, és a hétköznapi tevékenységeim. Viszont most megijedtem kicsit, nagyjából 3-4 hónapja érzem. Ezt a hétvégi "ivászatot" úgy 5-6 éve csinálom.


31f



2023. okt. 2. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Ez a lazulás tünete, jól csinálod! Ha nem szedsz gyógyszert, illetve nincsen hajlamod addikcióra, akkor egészségedre! ;)
2023. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De akkor miért van rossz kedvem, meg miért vannak testi tüneteim hétköznap?
2023. okt. 2. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
lelki függőség kialakulhatott 5-6 év után a sör miatt, és szerintem azért produkálsz testi tüneteket mert várod a hétvégét. Ha nem érzel erős késztetést, ahogyan azt említetted hátköznaponként az alkoholvásárlásra, illetve a munka gondolata eltereli erről a figyelmedet akkor még könnyebben tudsz lejönni róla, úgy, ha például minden második hétvégén iszol csak.
2023. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egyszer-egyszer, hogy nem iszom hétvégén semmi alkoholt. Nem volt különösebben semmi, furcsa volt inkább.
2023. okt. 2. 19:59
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Ezért írom, ha nem csinálod még tartósan továbbra is, akkor idővel ez a furcsa érzés sem lesz, de viszont ha benne maradsz akkor már nem csak furcsa, hanem pszichoszomatikusan beteg lehetsz ha nem iszod.
2023. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Köszönöm!
2023. okt. 2. 20:02
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak hétvégén betolsz pár sört az nem alkoholizmus.


Persze vannak az antialkoholisták akik szerint már 1 korty pia is alkoholizmus.

Jönnek majd mindjárt írják neked a sok okoosságot:D


Én szinte naponta iszok 4 sört, na ez már alkoholizmus.

De amikor kell, pl orvosi vizsgálat vagy csak mert nem érzem jól magam, simán nem iszom 2-3 hétig és nem kaparom a falat.


Igazából az igazi alkoholisták azok akik nem bírnak piálás nélkül létezni, de ezekből kevés van.

Magyarországon szokás azt mondani hogy 1 millió alkoholista van, na ezek nagy része bejár dolgozni, és a kollégái nem is tudják hogy ő "alkoholista" mert hogy munka közben nem iszik, haza megy betol pár italt, de ezt a "tudomány" már alkoholizmusnak nevezi.

2023. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ez még nem vészes. Én az izomrángásokat annak tudom be, hogy a táncos lábaim életre kelnek.
2023. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Izomrángás? MagneB6
2023. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Phoney ***** válasza:
80%
Heti egyszer 5-6 sör semmiféle fizikai megvonásos tünetet nem okozhat, tehát vagy alkoholtól teljesen független problémád van, vagy ezek a tünetek szorongásos (pszichés) eredetűek, amikre az általad leírtak egyébként elég jellemzőek. Ezeket az alkoholfogyasztás (és főleg a pszichés függőség) befolyásolhatja, de nem az alkohol okozza. Lehet, hogy elmúlik, ha nem iszol, de az sem biztos.
2023. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!