Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet az ,hogy valaki...

Hogy lehet az ,hogy valaki iszik mindennap,mégis érzi 2-3feles után az alkohol hatását ?

Figyelt kérdés
Marmint gondolom azért “tolerancia” kialakul a hetek,hónapok,évek alatt..

2023. jún. 6. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
azért mert alkoholista, attól még megérzi a piát, csak nem olyan intenzíven és tartósan, mint aki nem az.
2023. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ilyen kevestol ?
2023. jún. 6. 21:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2-3 feles azért nem olyan kevés, hacsak nem igazán nagydarab férfiról vn szó. Az utóbbi majd' két évben én is szinte minden nap ittam, de ha éhgyomorra iszom egy pohár bort, az azért a fejembe száll. Ma négy nap kihagyás után ittam egy fél üveg bort ebédhez, úgy bealudtam, majdnem lekéstem az időpontomat, és máskor is észrevettem 2-3 nap kihagyás után, hogy máris elszoktam tőle. Amúgy napi egy üveg bort szoktam volt inni. 40 kg/N
2023. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Régebben napi rendszerességgel ittam 3-4 doboz söröket esténként, de mindig megéreztem már az első dobozt is. Az már más kérdés, hogy unalmamban még rátoltam kettőt-hármat, de attól még az első is a fejembe szállt.

3-as, napi 1 üveg bor 40 kilóra? És az mennyire borít meg?

2023. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
@4: el udok tőle aludni, ez a lényeg. Eléggé kikezdte az egyensúlyérzékemet, rövid távú memóriámat, meg egy csomó mellékhatása van + sokba is kerül, ezért hagyom el, szóval röviden eléggé megborít :D
2023. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
köszi a választ és kitartás!
2023. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt 2-3 feles egyáltalán nem kevés.


Másrészt a tolerancia csak az alkoholizmus ívének egy pontján van.

Eleinte ugyebár úgy reagál a szervezet az alkoholra, mint normálisan, azaz berúg a jószág.

Aztán ahogy a máj szokja a terhelést elkezd alkalmazkodni és megnagyobbodik. Ekkor hozzáidomul a nagyobb terheléshez és ezáltal azt a mennyiséget amit megszokott fel tudja dolgozni úgy, hogy kevésbé rúg be tőle az ember.Ekkor a máj tulajdonképpen mennyiséggel kompenzálja a mérgezést, azaz több májsejt van ami a szokásos minőségben teljesít. Azaz hozzászokik az alkoholhoz.

A harmadik szakaszban viszont a máj kezdi feladni, hiába a megnagyobbodás, egyszerűen nem bírja a terhelést és kezd romlani a májsejtek működésének miőnsége. Itt ugye minőségi romlás következik, ezáltal kezd veszíteni a hatékonyságából, így a pia megintcsak kezd jobban beütni.

Ez a harmadik helyzet már csúnya betegségek előjele lehet, mert ezután már csak az jön, hogy a máj bedöglik.


Szóval ha valaki kitartó piás és a szokásos mennyiség korábban nem ütötte meg, most meg igen, akkor van egy rossz hírem: kezd bedögleni a szervezeted.

2023. jún. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az emberek alkohol tűrése nem egyforma, és még csak nem is tömegarányosan változik, hogy x, vagy y mennyire bírja.

Vannak, akik egy, másfél deci töményt nem egyszerűen csak megéreznek, rendesen be is rúgnak, és vannak olyanok is, akiknél több kell.

De még ugyanannál a személynél is vannak különbségek, ha az kipihenten, vagy fáradtan kezd el iszogatni, esetleg egy jó vacsora után kortyolgatja a szeszt, vagy éhesen ledönt egy-két felest.... stb, stb.

2023. jún. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Extra nagy adagolás felett alakul ki a tolerancia. Ez pia függő is. Nekem pl a nagy dózis napi szinten 7-9 liter sör, vagy 2-3 liter bor, esetleg 1 liter + tömény. Ha ennyit iszok pár napon át és átbillenek a rosszul léteken akkor utána egyre kevésbé adja be. Ilyenkor érdemes pár nap vissza venni tartalékra, és akkor indulhat a buli elölről :)
2023. jún. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Phoney ***** válasza:
100%

Önmagában a rendszeres ivás egyáltalán nem alakít ki olyan jelentős toleranciát, mint ahogy az a köztudatban elterjedt.


Ami erős toleranciára hasonlít, az a folyamatosan ittas fizikai függők idegi alkalmazkodása, amikor már ahhoz is inniuk kell, hogy "nullán" legyenek, mert különben túlpörög az idegrendszerük.

2023. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!