Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Megiszok egy sört és innék...

Megiszok egy sört és innék még, ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, egy sör nem sör
2023. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
minden nap?
2023. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem.
2023. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1 héten egyszer, nem mindig állom meg, hogy csak egyet iszok.
2023. okt. 9. 19:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szárít, tehát csak még szomjasabb leszel. Kicsit oldja a gátlásokat, eggyel könnyebb meginni a következőt. Ha nem mész tovább, és ritkaság ez is, akkor nem nagyon feszülnék azon, hogy előszele lehet-e ez valaminek. Egészségedre! Bár mindenki így nyúlna az italhoz!
2023. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem minden nap így telik csak néhanapján akkor nem vagy alkoholista.
2023. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig így kezdődik.


Már nem iszom alkoholt, de így csúsztam bele egy 5+ éven át tartó alkoholizmusba. Nem ittam semmi töményet, csak sört, de mindenféle túlzás nélkül, 5+ éven át minden este 3-at.


Ez nekem is így indult. Kint dolgoztam Ausztriában. Csak 1 0.33-asat. Aztán 1 üveggel. Csak 1 héten 1x. Aztán 3x. Aztán minden nap. Aztán minden nap 2 üveggel. Utána minden nap 3 üveggel, néha lecsúszott a 4. is.


Mindegy volt hogy beteg vagyok, hogy hétköznap van, hogy hétvége, ünnepnap, hogy lett volna program és autóba kellett volna ülni (inkább nem mentem, de hogy kihagyjak 1 nap sörözést, az elképzelhetetlen volt).


A végén már fizikailag is rosszul voltam tőle, ráadásul elkezdett tolódni az időpont, már simán megittam délben is, ha éppen unatkoztam.


Már nem iszok, letettem, de mint már írtam, ez nálam is így kezdődött.


Egyrészt kialakul a tolerancia (amíg elég volt 1, utána már nem elég 2 se), másrészt ráfüggsz, nem is feltétlen fizikailag (a sör szerintem amúgy sem addiktív fizikailag, inkább pszichésen. Könnyű ital, simán csúszik, nyáron pláne jól esik, igazán lerészegedni sem fogsz 3 sörtől mert kipisálod, stb.


De amint ráfüggsz pszichésen, rendszer lesz. És lehet hogy 3 évig el leszel napi 2 üveg sörrel, de idő kérdése és jön a 3. is.

2023. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. A sör az jó! Váljék egészségedre.
2023. okt. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem
2023. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A jelek, na meg a józan ész szerint bölcs dolog résen lenni.
2023. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!