Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholistáktól kérdezem!...

Alkoholistáktól kérdezem! Miért vagy alkoholista? Miért és hogy lettél az?

Figyelt kérdés

A való életben is bevallod magadnak, meg másnak is, hogy az vagy? Vagy csak itt anonim módon?

Szeretnél leszokni az italról, vagy el vagy így is, nincs vele gondod?



2023. okt. 17. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűen csak szeretek iszogatni, most is egy kocsmában ülök, szeretem a hangulatát az egésznek. A sörnek meg a pálinkának meg még az ízét is szeretem. Néha tudok szünetet tartani, évente kb. 3x1 hónapot nem iszok. Persze bepótolom 🥴
2023. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Magamról tudom hogy az vagyok, másoknak soha nem vallottam be. Nem iszom rettentő sokat, de esténként napi szinten, 2-3 pohár bort általában. Ennyi kell a napi stressz oldásához, hogy felszabaduljak, kicsit jobban érzem magamat. Rólam amúgy senki nem gondolná, 38 éves, 3 gyerekes anya vagyok, egy nagyon rossz párkapcsolattal amiből több okból sincs lehetőségem kilépni, ezért így lépek ki fejben. Nálam hullámzik, tavasztól most őszig pl. egyáltalán nem ittam, jól is éreztem magamat, aztán most újra nagyon rossz lett a viszony a férjemmel, sok a probléma és újra belecsúsztam az esténkénti alkohollal oldódásba.

Hosszú távon szeretném abbahagyni természetesen, ha külön tudok menni a férjemtől akkor remélem sikerül.

38/N

2023. okt. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

És részegségig szoktál iszogatni, vagy ilyen kulturált ivó vagy? Meg ez a kocsmázás hogy néz ki? Így reggel beülsz, és egész nap ott iszogatsz?


#2

Így, hogy hónapokat lazán kibírsz nélküle, így is alkoholistának mondható az ember?

2023. okt. 17. 08:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha nem lenne senki lepontozva! Köszönöm.
2023. okt. 17. 08:31
 5/10 anonim válasza:
89%

2-es vagyok! Igen, persze.

Akkor is alkoholista vagyok ha éppen egy időszakban nem iszom. Mert a függőség továbbra is ott van, szerintem ettől soha nem is lehet megszabadulni, maximum kordában tartani. De amikor nem ittam is pontosan tudtam hogy bármikor vissza tudnék esni bele.

2023. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: 1 vagyok, megiszok most 3 kört, dumálgatok kicsit a pultos csajjal, puttózok aztán megyek.
2023. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válsz alkoholistává, ha már nem tudsz szabadulni a vágytól, hogy igyál. Persze, különféle fokozatai vannak, meg az emberek sem egyformán tolerálják a szeszt. Vannak nagyivók, nekik később árt meg. Ne áltassa magát senki, számszakilag ki van mutatva, hogy a Világ élmezőnyébe tartozunk. Aki eljutott egy bizonyos szintig, kevesebbet már nem fog inni. Pl. Ha valaki megiszik naponta 2 liter bort, aztán rájön egy tisztulási hullám, és néhány hétig, vagy hónapig egy kortyot sem iszik, ha újra elkezdi, addig nem nyugszik, ameddig el nem éri a 2 litert. Sajnos. Az alkoholizmus betegség, nem lehet belőle meggyógyulni. Szárazon lehet élni, de ha valaki újra iszik egy pohárral, vissza tér a kényszer, és nincs leállás. Az AA, az Anonim Alkoholisták szép munkát végeznek, de mindenki magának felel. Ha valaki nem fogadja el, hogy alkoholista, nem lehet rajta segíteni. Onnan számít valaki alkoholistának, ha beépül az életébe, és már muszáj inni.Ha valaki tényleg abba akarja hagyni, el kell fogadni, hogy nincs kicsi, meg kevés! Én ezeket végig jártam, most megint száraz vagyok, már elég régóta. Kerülni kell az alkalmakat, amikor ivásra van lehetőség, helyzet. Kemény, de ez van! Egyébként nem lesz mindenki feltétlenül alkoholista, dehogy kiből lesz, meg kiből nem, még nem derítették ki.
2023. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok, nem tagadom. Sohasem iszok részegségig, sőt, de szükségem van arra a napi legalább egy pohár borra, ez tény.


A barátom sem tudja, mert nem random leülök az üveg borral a kezemben, hanem pl. a vacsorához megiszok egy pohárral. Ezzel semmi baj - a baj azzal van, hogyha nem ihatok, szorongok.


De ez már borzalmas nagy fejlődés, volt félévem, amikor konkrétan majdnem hányásig piáltam minden-minden este.

2023. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én drogfüggő (is) vagyok, az alkohol (főleg sör) mindig csak ilyen kistestvérnek számított mellette. Aztán amikor a drogokat végleg elhagytam, akkor jöttem rá, hogy a pián is mennyire rajta vagyok. Így végül erről is le kellett mondjak, meg a cigiről is... de hogy őszinte legyek, hiába teltek el évek, nagyon sokszor rám jön a sóvárgás mindegyik után, ami úgy gondolom, örökre megmarad már. Ez van. 38/F
2023. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én depresszió és szociális szorongás miatt kezdtem el inni tizenévesen. Jó volt, hogy heti 1-2-szer (akár társaságban, akár egyedül) kaptam egy megkönnyebbülésérzést, és nyugodtnak, békésnek éreztem magam. Aztán az egyetemi évek alatt egyre gyakrabban ittam meg esténként 4-5 sört, és megszokássá vált.


Sokat gondolkodtam az elmúlt években, és néha azért jutottam arra, hogy nem hagyom abba, mert elhitettem magammal, hogy a kezemben van az ügy, nincs szó kényszerességről; néha azért, mert racionális gondolatnak tartottam, hogy egy nem nincstelenségbe meg pár éven belüli teljes leépülésbe vezető alkoholizmus jobb, mint szorongani; néha azért, mert olyan rosszul voltam, hogy nem érdekelt.


Az elmúlt egy évben tapasztaltam, hogy a visszájára fordult a dolog, és akkor szorongok a legjobban, amikor 2-3 napja nem ittam. Szóval kicsit csapdába kerültem. Egyelőre nem tartok ott, hogy szétment volna körülöttem az életem, de kétlem, hogy ez fenntartható így évtizedes távlatban, és érzem, hogy sokkal közönyösebb lettem, nem zavar már annyira, hogy nincsenek konkrét céljaim, mint korábban, szóval az utóbbi hónapokban nagyon aggaszt a téma. Járok pszichiáterhez (nem az ivás miatt, hanem amiatt, amiért iszom), de a mostani jövedelmemből csak annyi jön ki, hogy kéthavonta átbeszéljük, hogy hat az antidepresszáns (bár amit piára költök havonta, abból pont kijönne 4 terápiás ülés, csak hát nem ilyen egyszerű ez). A gyógyszer meg hat, de nem sokat, és a függőséget nem oldja.


Heti 4-6-szor iszom, ebből egyszer sokat, a többi alkalommal 4-5 sört vagy egy üveg bort. Utóbbi azért csak ennyi, hogy ha másnap dolgom van, illetve korán kelek, ne legyek (nagyon) másnapos. Szóval nem teljesen kontrollálatlan a dolog. Amikor érzem az 5. sör után, hogy innék még, akkor inkább eszem egyet, és enyhül a vágy.


A barátaim tudják, hogy ez a helyzet, és nem titok mások előtt sem – elmondom, ha szóba kerül. A diákjaimnak – gyakorlótanár vagyok – mondjuk biztosan nem említeném.


25/F

2023. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!