Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi lett vajon a bodzaszörpömbő...

Mi lett vajon a bodzaszörpömből, meg merjem kóstolni?

Figyelt kérdés

Úgy készült, hogy 10 liter víz, 5 kg kristálycukor, citromsav, borkősav. Állni hagytam a virág+víz szakaszba 48 órát aztán bekevertem és üvegbe raktam. Ez volt júniusban. Azóta eltelt 4 hónap és sziszeg ha kinyitom és pezseg, mintha szénsavas lenne. Ez a valami ez mérgező? Vízzel hígítva vajon bodza ízű iható (nem mérgező)?

Akarja valaki megkóstolni? (adok egyet szívesen)



2023. okt. 19. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Erjed. Must is csinál ilyet. Ihatod nyugodtan, de ne vezess aznap.
2023. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy mérgező :D

Csak kicsit megerjedt. Vízzel hígítva lehet meg se fogod érezni az enyhe alkoholos ízt.

2023. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Erjed bizony! Más bajod nem lesz tőle, legfeljebb kicsit becsiccsentesz!


Bár elvileg mivel a szörp alapból nem alkoholos ital, ezért Te magad is sejthetted már a dolgot, ha mégis ebbe a kategóriába írtad a kérdést!

2023. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Bodzaízű sosem lesz, ha bodzavirágból csináltad, legfeljebb bodzavirágízű. A leírás alapján enyhe alkoholtartalommal. :)
2023. okt. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. okt. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!