Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen érzés ittas állapotba...

Milyen érzés ittas állapotba lenni? Letudnátok írni?

Figyelt kérdés
16F vagyok. Mivel még nem vagyok 18 éves ezért nem ihatok még alkoholt de nagyon érdekel hogy ha kicsit beiszok akkor mit érzek tőle. Le tudnátok írni? Ha 18 leszek biztos kipróbálom. Meg olvastam hogy bódító hatása van. Ha iszok ezt mennyire érzem?

2023. okt. 28. 23:41
A kérdező szavazást indított:
Csak egy enyhe bódultságot érzel tőle
Nagyon erős bódultságot érzel tőle
12 szavazat
 1/10 anonim válasza:
94%

Hat ez függ attól is, hogy mennyit viszel be a szervezetedbe, és mennyi időn belül.

Rövid idő alatt a magadhoz képest sok mennyiség nagyon megtud ütni, és akár el is ajulhatsz stb

De szerintem mindenkinek eltér, én mondjuk nagyon belassulok tőle, homályosan látok, ossze-vissza beszélek.

Van aki felbatorodik stb

2023. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Valamelyik hétvégi ebéd után megiszol 2 dl bort. Senki nem fogja megtudni.
2023. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Komolyan mondod, hogy nem tudsz szerezni sehogy, csak mert nem vagy 18?
2023. okt. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyit iszol, és amit iszol az mennyire erős. Mindenesetre a másnaposság nem túl kellemes.
2023. okt. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Egy sört másodpercek alatt érezni a szénsav miatt, nehezebben kontrollálható egy összejövetelkor, mint a bor, vagy tömény. Tapasztalatom szerint.

Szüreteltünk, nem vagyok pálinka kedvelő, itthon sincs soha, viszont aki egyszer ráérez az alkoholra(nem is kifejezetten a különféle ízekre) az megissza általában "ami van"


3x6cl-et ittam meg 1 órán belül(mézédes barack) azon kívül hogy melegem van a pálinkától, ugyanúgy pontos vagyok, 4 doboz 5%os sörtől viszont már kell figyelni a környezetre, a reakcióidőm is lassul.



Ha tudod tartani a mértéket, akkor jópofa dolog, jobb a közérzet, viszont épp emiatt addiktív, és hamar rákap az ember, azért látsz ma már sok társadalmi helyzetből lévő kosarában italt, lehet csak 1 üveg bor, de nem tudhatod 1 héten mennyit poharazik el.

2023. okt. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Régebben jobb volt jó kedvem volt tőle stb...Ma már inkább ha beiszok szar kedvem van! Meg teljesen el tunyulok, fáradt leszek, álmos stb...

Ezért inkább már nem is iszok, legalábbis annyit hogy hatása legyen!

A szavazás meg olyan hogy ha hirtelen beiszol pláne "kezdő ként" akkor tuti beüt és bebódul komolyabban az ember!

Meg van a szalonspicceség ami mértékkel ivást jelent esetleg falatozik közbe az ember és jókedve van és még emlékszik is valamire esetleg másnap... Pl egy lagziba(bár ott is taccsra verik magukat némelyik) táncolgatnak, vidámak, jókedvűek de még tartják magukat...

2023. okt. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha erősen álmos lennél.
2023. okt. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szavazással egyértelmű választ nem lehet választ adni (én nem is szavaztam). Az ittas "bódultságot" sok tényező befolyásol. Teljesség igénye nélkül néhány példa:

- mennyit, mit és milyen gyorsan iszol? (pl. a sok tömény másként hat, mint a bor)

- milyen a pillanatnyilag a lelkiállapotod?

- jóllakottan vagy éhgyomorra iszol?

- a személyiséged milyensége (egyik agresszív, a másik vidám lesz)

Szerintem a listát még lehetne bővíteni, de azt, hogy Te rád hogyan hat az alkohol azt még nagyon ráérsz kipróbálni!

2023. okt. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire másként hat amúgy, nekem pl elején kedvem jobb meg nagyon beszédes leszek aztán megéhezek, majd elálmosodok. Van aki meg pl totál agresszív lesz tőle, szóval tényleg teljesen más végletek vannak, bár elvileg simán azt hozza ki ami az ember alap természete, csak ugye gátlások múlnak el.
2023. okt. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

Nem. Emlékszem az első alkalomra, és arra is, hogy semmi máshoz nem tudtam volna hasonlítani.


Akinél nem jelenik meg az alkoholos eufória (vagy azért, mert csak egész kis mennyiséget ivott, vagy más okból "nem adja" neki), annak bódultság, tompaság, több-kevesebb szédülés. Hogy milyen erős a bódultság, az a mennyiségtől függ (pontosabban az elért véralkohol-szinttől).

2023. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!