Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen érzés berúgni?

Milyen érzés berúgni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, eddig még nem ittam alkoholt, egyszer megkósoltam, ennyi. Hétvégén lesz egy szülinapi buli, ahol lesz pezsgő meg több fajta ital, és ki akarom próbálni. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen érzés? Mi a különbség józan állapot között? Meg az is érdekelne, mennyit ihatok, mert elég sovány vagyok és azt hallottam úgy jobban üt, de én nem akarok olyan nagyon részeg lenni. Köszi!

2022. jan. 11. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Mielőtt elmész, egyél valami tápanyagokban gazdag ételt, hogy ne legyen üres a hasad. A lényeg, hogy ne keverd az italokat. Ha elkezdesz pezsgőt inni, akkor esetleg egy óra múlva igyál valami mást, nagy szünetekkel. Feltételezem lesz ott chips vagy valamilyen keksz/rágcsa. Tessék néha-néha enni belőle, hogy ne dőlj ki!

Egyébként szeretném megjegyezni, hogy nem szép látvány, ha egy nő iszik. Persze, igyál... De ne hányásig vagy addig, hogy ne tudj két magabiztos lépést megtenni. Annál csúnyább nincs. A másik pedig, hogy sokan szeretnek visszaélni a részeg lányok helyzetével. Tapizni, esetleg akaraton kívüli dolgokba is erőltetni. Így már ezért is megéri nem teljesen részegnek, max spiccesnek lenni.

Nem kioktatásnak szánom, csak legyél tisztában vele. Írom ezt én, aki 16 évesen lány létére szintén szeretett inni és sok felesleges pletykától megkíméltem volna magam, ha kicsit józanabb lettem volna. Egyébként addig a pontot jó, ahol boldognak érzed magad. Onnan kicsit hagyj szünetet, mert könnyen válhatsz letargikussá.:)

2022. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt javaslom hogy ne rúgjál be, mert akarotodon kívül csúnya dolgok történhetnek veled.
2022. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson egy szülinapi bulin berúgni először! Hülyét csinálsz magadból, hülyét csinálnak belőled, behánysz, behugyozol, akármi lehet és még rosszabb is! Természetesen fel fognak venni, megy a netre és itt fogsz sírni, hogy nem mersz kimenni a házból, nemhogy suliba menni mert mindenki rajtad fog röhögni és rettegsz, mi lesz, ha meglátják a szüleid! Van pár megbízható barátnőd? Na velük igyál először, persze ne nyilvános helyen, aztán ha meglátod mit bírsz, milyen hatással van rád akkor mehet a buli.
2022. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is igazán lehet megfogalmazni hogy milyen berúgva lenni. Mások vagyunk, az alkohol is máshogy hat ránk. Van aki csak leül és nagyon megered a nyelve, aztán van aki agresszív lesz, van akiből a pozitív, van akiből a negatív érzelmeket hozza elő felerősítve. Sőt, az is fontos hogy éppen milyen kedvedben kap el a pia. Illetve az sem mindegy hogy mennyire részeg az ember, csak be van csittentve, vagy kvázi tudatállapon kívül fetreng a földön.

Én viszont a helyedben semmiképpen sem próbálnék meg azonnal a részeg szintig menni ha még tényleg nem ittál soha alkoholt, hiszen nem tudod hogy rád milyen hatással van, mennyit tudsz inni. Néha pedig tényleg 1 feles választja el a még kellemesen részeg és gázosan részeg szinteket, főleg ha nincs is benned elég kaja. Szülinapi buliban pedig szerintem nem illik berúgni, abból olyan sokszor csak a baj van, valahogy mindig megsértődik az ünnepelt, vagy elterelődik róla a figyelem stb. Első alkalommal hívd át pár közeli barátod és próbáld ki milyen berúgni otthon, olyan emberek körül akikben bízhatsz és akik tudnak itatni/hánytatni ha rosszul lennél.

2022. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira be szeretnél rúgni, akkor azt ne ezen a születésnapi bulin próbáld ki. Mindenkire másként hat, főleg ha keveri az alkoholt.

Milyen érzés? Én vidámra szoktam inni magam, de soha nem keverem az alkoholféléket. Főleg nem 16 évesen. Berúgsz,mint az albánszamár, azt sem tudod, hol vagy. A hányásodat meg majd más takarítja fel. Szóval ne ott és ne akkor!

2022. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
39%
igaza van..és k9 fogja a majd bugyidat tisztába tenni???és ha fogdossák majd a nunusodat????
2022. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, picit ittasnak lenni lehet jó dolog megfelelő környezetben. Nagyon részegnek lenni szerintem abszolút rossz dolog.
2022. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát, részeg semmiképp nem lennék, láttam már egyik barátnőmet úgy, össze-vissza beszélt, elesett, lehányta a ruháját. Odáig azért nem akarok jutni, csak jól érezni magam. Csak félek, hogy mivel nincs tapasztalatom, nem fogom tudni a határt
2022. jan. 11. 14:53
 9/13 anonim válasza:
0%
majd be hugyozul a bugyidba???
2022. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: "Csak félek, hogy mivel nincs tapasztalatom, nem fogom tudni a határt"


Na pont azért ne igyál most. Először szerezz tapasztalatot biztonságos körülmények között, ne egy buliban, ha már mindenképp muszáj. Az alkohol nem azonnal hat, van egy "átfutási ideje", tehát mire rájössz, hogy túl sokat ittál már késő.

2022. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!