Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi az az összeg, amiért...

Mennyi az az összeg, amiért már normális száraz vörösbort kapni?

Figyelt kérdés
Mondjuk az ilyen 7-800 forintos villányi, vagy egri borok azok már a valóban szőlőből készült borok? Vagy mi az az ársáv, ahol már elfogadható jó minőség van?

2023. nov. 3. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Minden boltban kapható bor szőlőből készült. Attól még nem lesz jó. Boltban, jellemzően 10 ezer forint környékéről indulnak az élvezhető borok.
2023. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden boltban kapható bor szőlőből készül, ahogy az első is írja.


Az, hogy mi a "normális", elég megfoghatatlan fogalom. Egy 700 forintos és egy 1500 forintos között is van (általában, bár ki lehet fogni nagyon rossz vételeket) akkora különbség, hogy aki alapvetően szereti a bort, de nem ért hozzá, annak az utóbbi már "normális", egy tapasztaltabb borkedvelőnek viszont még lőre kategória.


Ha kísérletezni akarsz, ne 10 ezer forintos borral kezdj, mert ha nem vagy tapasztalt, nem biztos, hogy nagyobb élményt fog nyújtani, mint egy 5 ezer forintos. Kóstolj meg egy 1500 forintost (lehetőleg nézz utána, hogy ne vaktában lőjj), aztán egy annál drágábbat, és előbb-utóbb találni fogsz valamit, ami ízlik. 800 forintost általában tényleg nem éri meg venni, mert az csak berúgni jó, élvezeti értéke nincs.

2023. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sparba 5 ezer ft körül találtam a legdrágábban bort. Mondjuk az ilyen 700 ft-os 2 literes pet palackosra nem mernék sokat tenni, hogy az is szőlőből van. 😂


Engem amúgy nem is igazán az ízvilág érdekel, hanem inkább az, hogy ténylegesen szőlőből készüljön, ne pedig valami pancsolt tablettás bort vegyek. Sose voltam boros, csak a napokban olvastam, hogy a vörösboroknak mennyi jótékony hatásavan napi 1-2 dl mennyiségben, ezért arra gondoltam, hogy néha hétvégente én is iszogatnám. Csak gondolom nyilván ez a normális borokra érthető.


Most egy Juhász Egri Cuvée 12,5%-ost vettem 1400 forintért.. Ez megfelelő erre a célra? Nem igazán értek a borokhoz, csak amennyit hirtelen felületesen elolvastam. Annyit tudok, hogy száraz és vörös kell.

2023. nov. 3. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Hányszor kell még leírni, hogy minden boltban kapható bor szőlőből van...? Nehéz a felfogásod?
2023. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ahogy elnéztem, ennek szerintem csavaros fém kupakja van, nem parafa. Ez számít valamit? Nekem régen ezek gyanús jelek voltak, én mindig úgy tudtam, hogy az igazi bort üvegbe árulják, és parafa dugós. Ez üvegben van, csak fém tekerős. Mondjuk abból a szempontból jó, hogy könnyebb tárolni ha nem iszom meg egy-két nap alatt, mintha parafát kellene visszadugnom bele. Meg ezen ilyen címke is van az elején, ami ilyen fénylő, fényvisszaverős valami, amit eredeti termékekre szoktak tenni, gondolom ez már jó jel, hogy ez minőségi. 😂
2023. nov. 3. 14:05
 6/13 A kérdező kommentje:

"Hányszor kell még leírni, hogy minden boltban kapható bor szőlőből van...? Nehéz a felfogásod?"


Egyrészt egyszer írtad le, másrészt nem kell idegbetegnek lenni, csak mert visszakérdezek. Azért engedd már meg, hogy pl a pet palackos alsópolcos borokra kétszer is megkérdezhessem, hogy ez tényleg szőlő-e, mert nekem pl azt mondták anno többen is, hogy még a La fiesta se szőlő. Szóval akkor a kannás boros sztorik, meg a tablettás bor, meg a mondás, hogy ez meg az sose látott szőlőt, nemtom honnan ered, vagy mi az alapja, ha tényleg minden, amit árulnak boltban az az szőlőből készült bor.


Szóval relax tes, nem értek hozzá, így engedd meg, hogy visszakérdezzek. Emiatt nem kell idegbeteggé válnod, vagy ha problémáid vannak az indulataiddal, meg az önkontrollal, keress fel szakembert. 😅

2023. nov. 3. 14:09
 7/13 Phoney ***** válasza:
100%

A csavaros kupakkal semmi baj nincsen, ez ilyen régi becsípődés volt, hogy minden szarba parafát kell tenni, mert attól a 400 forintos lőrét is rögtön "minőséginek" hiszi a paraszt. Parafadugónak csak olyan bornál van értelme, amit lehet és érdemes palackban érlelni.


A *boltban* kapható borok két okból vannak mindig szőlőből:


1) másból tilos, és hát a piac úgy működik, hogy ha kereskedelemben szabálytalan italt árulsz, akkor azt kiszúrja a konkurencia (nemhogy a hazai, de még a külföldi is!), aztán repül a feljelentés, és azzal jól nem jársz.

2) Európában már száz éve olyan szőlőtúltermelés van, hogy konkrétan nem tudnak mást csinálni a fölösleggel, mint minél olcsóbb borokra elhasználni, mert különben mehet takarmánynak vagy szeszfinomítóba még kevesebbért. Ami azt illeti, még a kész borok egy jó része is évről évre szeszfinomítóban végzi, mert eladhatatlan a mennyiség. Semmi értelme ipari szinten hamisítani azt, amiből fölösleg van. (Csak háznál, sufniban. Ott létezik cukorcefre, "tablettás bor". Ezek régen gyakran bejutottak a kocsmákba is "termelői bor" címén, most nem tudom, mi a helyzet.)


Ami a minőséget illeti, nekem nincsenek komoly igényeim borban, nem foglalkozom velük semmilyen "szakmai" szempontból, és általában olyanokat veszek, amik teljes áron 2500-4500 közt szoktak lenni. De van 1-2 tétel 1500-2000 közt is, amit időnként szívesen megiszok.

2023. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lidliben 1200-1500 körül szoktak lenni az olasz/görög/spanyol napokon meglepően finom borok. Érdemes kipróbálni párat.
2023. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az 800-1000 forintos borok szőlőből készültek mégha nem is tartalmaznak nagy szavakat,illat anyagokat.
2023. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Nézd meg az üveg alját. Ha lapos, akkor az alacsonyabb kategóriás.


Ha viszont van benne egy mélyedés alul, azok általában már jobbak.

2023. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!