Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudom feljelenteni a...

Moyoro kérdése:

Hogyan tudom feljelenteni a szomszédot,hogy ne árulja a pálinkát? (Nem irigységből)

Figyelt kérdés
Már megkértem a szomszédot ezelőtt,hogy ne adjon el apámnak pálinkát,mert ha vesz akkor állandóan mattra issza magát. Megigérte,hogy nem fog neki többet adni,ezt tartotta pár hónapig,mostanában megint ugyanúgy adja el neki. Tudom,hogy apám is hibás,de alkoholista és vele sajnos nem tudok beszélni,mert nem ismeri be. De ha nem ad neki a szomszéd akkor elég a sör is neki. Mit tudok csinálni,ha a szép szó és kérés nem használ?

nov. 25. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha feljelented a szomszédot akkor gallyra vágod vele a kapcsolatot, apád meg vígen megveszi a piát máshol.

Ezt apáddal kell rendezned, de nem fogod tudni. Egy alkoholistával nem nagyon lehet mit kezdeni ha ő nem akarja.

nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Majd megveszi máshol. Probléma megoldva. Itt elsősorban apád a bűnös.
nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 qkker1 ***** válasza:
100%
Alkesznak mindegy mit iszik, megveszi máshol.
nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, akárhol megveszi, a saját apám példájából tudom. A vége felé el se ment piáért, kiült a kapuba és várt amíg arra nem járt valamelyik ismerős tróger és azzal hozatott.
nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Ezért nem jelentheted fel a szomszédot. Apád felnőtt ember, nem a szomszéd felelőssége, hogy piál.

Többet nem nagyon tehetsz annál, mint hogy megkéred újra, ne adjon el apádnak pálinkát - de ennyi, vagy hallgat rád, vagy nem. Amúgy meg a többieknek igaza van, apád megoldja, ha nem a szomszédnál, akkor majd beszerzi máshol az adagot, sajnos.

nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Apádnak függőség, a szomszédnak meg bevétel. Nem a szomszéd felelőssége, hogy apád nyeli a piát.
nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Valójában zavarban vagy, zavar apád alkoholizmusa és nem látod a kiutat, így a bizonytalansági érzés leküzdésére (azt igazolandó, hogy tettél valamit) teljesen inadekvát módon akarsz viselkedni, holott tényszerűen semmi közöd az egészhez. Az emberek sokszor cselekednek így, ha zavarban vannak.
nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémát miért neked kell megoldanod? Meg egyébként, ha nem a szomszédtól, akkor máshonnan vesz italt.
nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván a szomszéd a hibás mert apád alkoholista.
nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

"Tudom,hogy apám is hibás,de alkoholista és vele sajnos nem tudok beszélni,mert nem ismeri be."


Kizárólag apád a hibás, nem a szomszéd, nem a sarki kisbolt, nem a kocsmáros Marika. Ne hárítsd másra! Egyébként úgyis beszerzi máshonnan, szóval mások feljelentgetése elég buta gondolat apád alkoholizmusa miatt.


"De ha nem ad neki a szomszéd akkor elég a sör is neki."


Alkoholista! Érted?! A szomszéd pálinkája nélkül is ugyanúgy piál! Nekem is alkoholista apám volt, ő sem ismerte be, hogy gondok vannak. 2 hónapja halt meg, 60 évesen, testileg és mentálisan is teljesen leépülve. Apádra is ez vár! Szóval annyit tudok javasolni, hogy ne a szomszédra koncentrálj, hanem apádra. Most még talán tudsz tenni érte, beszélgessetek, próbáld rávezetni, hogy segítségre van szüksége, keressetek fel rehabokat. Szenvedély beteg és ebből nehéz lesz kirángatni, főleg, hogy nem ismeri be. De a kérdésedből ítélve, te is csak bűnbakot keresel, ujjal mutogatsz másokra, a megoldások keresése helyett.

nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!