Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csomagautomatába lehet rendeln...

Csomagautomatába lehet rendelni alkoholos italokat?

Figyelt kérdés
GLS, Emag automatákba szállítanak ki alkoholos italokat a futárcégek, vagy az üveg törékenysége miatt ez tiltott?

nov. 27. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Én rendeltem már netről különleges piát többször is, nem tudom már, hogy melyik futárcéggel és milyen automatába, de gond nélkül megkaptam minden alkalommal.

Végül is útközben van nagyobb veszélyben egy törékeny csomag, onnantól mindegy, hogy a kezedbe nyomja a futár vagy leteszi egy automatába, nem?

nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, teljesen logikus. Csak több webshopot is megnéztem már, és csak házhozszállítás volt valamiért, ezért merült fel bennem a kérdés.
nov. 27. 00:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a webshop ad rá lehetőséget, akkor lehet. Ha nem, akkor nem.
nov. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem csak amiatt lehet tiltott, hogy így 18 alatti is megveheti, nem a törékenysége miatt.
nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Ebben az esetben hogy ellenőrzi az életkorodat?
nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1, nem a törékenység a lényege, hanem az, hogy eleve alkoholos italról van szó!


Kérdező, erre nincs külön törvény/jogszabály, hanem mint minden webshop, úgy az italosok is maguk döntik el, felkínálják-e opciónak ezt az átvételi lehetőséget!

nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező írta a törékenységet, miért nekem írod?

Én pont azt írtam, hogy a törékenység nem indokolja...


Amúgy az alkoholos ital csak annyit jelent, hogy már az oldal látogatásakor nyilatkoznod kell, hogy elmúltál 18, tovább a rendelésnél sem feszegetik emlékeim szerint, szóval nincs atombiztos védelmük kiskorúak vásárlása ellen :)


1.

nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tényleg, bocsi, ezt elnéztem! :)
nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!