Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen kókusz szirupot vegyek...

Milyen kókusz szirupot vegyek pina colada koktél elkészítéséhez? Illetve hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
dec. 12. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, én dolgoztam pultban.



Általában nem szirup ez, mert a rum az kb csak cukor, az ananászlé szintén iszonyatos édes, szóval ha ehhez még cukrozott a kókusz is, az elég undorítóan édes lenne.



Kókusz tejszínt keress, álatlában vagy karton bodozban vagy konzervként szoktak tartani.


De szerintem ha kicsit diétásabbra veszed, és csak kókusz tejet teszel bele, az se tragédia, mert kicsitbkevesebb zsírral is jó lesz.

dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1# Ehh, igen, kókusz tejszínre gondoltam, csak nem tudtam a pontos nevét, mivel nem iszok valami túl gyakran.


Na szóval kókusz tejszínt akarnék venni és nem tudom melyik márkát érdemes, mert már nem emlékszem milyet ittam. Én vodkából gondoltam most is, csak úgy mint régen, hozzá egy kis főzőtejszínt, ananászlevet és a kókusz tejszínt. Már mindent megvettem hozzá, kivéve az utóbbit, mivel nem kaptam eddig sehol, pedig konzervet kerestem.


Nem akarnám diétásra venni a dolgot, én szeretem ha magasabb a zsírtartalma, mert ízletesebb úgy.

dec. 12. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, azért krémes lesz ezzel is, ennek a konzerv kókusztejnwk nem olyan állaga van mint a dobozosnak amit a kávézóban látsz.


Kb mint a joghurt olyan, erre ideális.

Thai zöld curryben, indiai korma currykben is ezzel sûrítik be.



[link]



[link]



[link]


Lidlben is szokott lenni.

dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és annyit, hogy igazából a kókusz tej és a kókusz tejszín, és a creamed coconut eléggé összemosódik valami miatt, valamiért össze-vissza keverik õket.
dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Aroy az elég jónak tűnik meg a Tescoban kapható is.

Nem tudom a kávézókban meg a többi vendéglátó helyeken milyenek vannak, még életemben nem ültem be drága piára, inkább itthon kihozom 8 ezer forintból és akkor annyi lesz, hogy napokig lehet belőle lazulni. :D

dec. 13. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam a kávézót, mert gondolom nem veszel dobozos növényi tejet csak úgy.

[link]


pl ez. Ez olyan állag mint a tehéntej.

dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaa, ilyet láttam már a boltokban. Ilyennel rontják el a finom kávét, pfejj. :D
dec. 13. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Ízre egyébként nem rossz, énnszeretem.


Meg ha az ember allergiás, nincs választása. Márpedig a világ nagy része az, eretileg felnõttként ez lenne a normális, a tehéntej megemésztése a mutáció, hogy alkalmazkodjunk az északi életmódhoz.



Sok indiai étteremben szolgálnak fel ilyen kókusztejet, csak úgy magában inni. Finom.

dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A "kókusztejszín" elterjedt neve kókuszkrém és csak hasonló, de nem azonos a kókusztejjel. Több kókuszpépet és kevesebb kókuszvizet tesznek bele, így magasabb a zsírtartalma, tényleg tejszínszerű.


Ha felbontasz egy konzerv kókusztejet, két eltérő állagú részre válva találod a tartalmát: a sűrűbb a természetesen elvált tejszín, a másik nagyrészt víz. Én úgy vettem észre, hogy a konzervdobozosak (Lidl, Aldi) erre hajlamosabbak, mint a tetrapakosak. Tehát a bármelyik szupermarketben beszerezhető kókusztej is működhet, de árulnak direkt kókuszkrémet is rengeteg helyen drogériáktól kezdve a specializált (ázsiai, bio, vegán ill. gourmet) élelmiszerboltokon keresztül a hiperekig.


Pl.:


[link]


[link]

dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9, Ja elvileg lenne a kettõ közt különbség, de ettől még a kókusztejszín csomagolásán sokszor az lesz hogy kókusztej, nézd meg a fennt linkelteket példaként. Agybaj, de hát ez van.


Ezek a konzervben mind tejszín állagúak, de a csogmagoláson tej van feltüntetve, és keresõszóként, met receptben is tejet írnak, de tejszínre/krémre gondolnak.

dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!