Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek napi fél liter...

Szerintetek napi fél liter bor elfogyasztása soknak számít?

Figyelt kérdés
Még elfogadható mennyiség vagy már az alkoholizmus határát súrolja?

dec. 22. 23:04
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
3%

Azt nem.

Gyakorlatilag 2-szer 1 pohár.

Ha valodi és nem pancs, akkor semmi gond.

dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem a mennyiséggel van a gond, hanem ha ezt napi szinten rendszeresen fogyasztja valaki, akkor nagyon gyorsan rászokik és egy idő után nem indul a nap bor nélkül. A rendszeresség már függőséghez és alkoholizmushoz vezet.
dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Mojjo ***** válasza:
93%

He? Nincs gond?

A jó hír az, hogy valóban nem súrolja az alkoholizmus határát. A rossz az, hogy azért nem, mert bőven átlépte azt. Ez bizony masszív alkoholizmus.

dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
85%

brutális, mennyire nincs az embereknek betegségtudatuk.

kérdező, nem bántásból, de te alkoholista vagy, hisz mindennap iszol.

Ha csak két decit innál, akkor is az lennél.

dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Nem mindennapos ivás, vannak kimaradó napok is bőven. Van hogy 1 litert iszom, van hogy töményebbet, ha érdekel. Mennyi antialkesz van ezen az oldalon...
dec. 22. 23:57
 6/52 anonim ***** válasza:
92%
Én nem antialkesznek nevezném magamat, hanem normális gondolkodású embernek, aki tudja hol a határ.
dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
98%
én nem vagyok antialkesz, hanem alkoholista vagyok. Pont úgy mint te, csak én tudom magamról.
dec. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
97%
Ez alkoholizmus. De úgy tűnik ilyen választ nem akarsz elfogadni pedig ez az igazság
dec. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
0%
Addig amíg valaki nem fetreng mindennap az árokban, nem agresszív a piától, magyarán nem okoz masszív tudatmódosult állapotot, addig nem alkoholista, minden más csak hülyeség, és mellébeszélés.
dec. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
64%

Az alkoholizmust mindenki úgy képzeli el, hogy naponta csatag részegre issza magát.


Szigorúan véve ha valki 1 dcl birt iszik minden nao, az is alkoholizmus.


De az is, ha 2-3-5 naponta rendszeresen.


Én is az vagyok, mert minden nap minden ebéd után fogyasztok kb 2 dcl bort. Ételtől függ, hogy milyet. Ennyi egészséges, segíti az emésztést és fínom is.


De ha valaki azért iszik, mert eléri a mámorító bódító hatását az már a betegség kategória.


Szóval. A kérdésedre válaszolva a fél/1l bor nem sok, hanem rengeteg.

dec. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!