Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Zavarna ha szilveszterkor...

Zavarna ha szilveszterkor pezsgő helyett csak habzóbor lenne az "ünnepi pia"?

Figyelt kérdés
a környezetem úgy döntött hogy mivel kaptunk egyet ingyen, most ez lesz a rituális évi egyszeri pezsgőzés tárgya
dec. 28. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Igen.
dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kevesebbért is mentünk már ökölre.
dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem. A kettő ugyanaz, csak nem.mindegyiket szabad annak nevezni, mert a frsnciák valamikor berágtak, és kibulizták.

Mint mi a pálánkát.

dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pálinkát, bocs.
dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

#3-as, rosszul tudod.


"A magyar bortörvény szerint a gyöngyöző-, habzóbor és pezsgő közötti különbséget az jelenti, mekkora nyomás van a palackban: 3 bar alatt gyöngyözőborról, 3-5 bar között habzóborról, 5 felett pedig pezsgőről beszélünk, emellett nagy különbség, hogy a minőségi pezsgő esetében az erjedés során keletkezik a szén-dioxid, és nem utólag adják hozzá a szénsavat."


Én nagy pezsgős vagyok, halálom, ha nem elég benne a szénsav. A habzóbor, gyöngyözőbor nekem olyan, mint egy állott pezsgő. Akkor már inkább egy jó bor nulla bubival.

dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nálunk is csak egy palack alap Törley jelentette a pezsgőt, szóval talán akkorát nem vesztek az élményen, köszönöm a válaszokat
dec. 28. 23:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az a Champagne elnevezés, ami helyett tudtommal sparkling wine (habzó/pezsgő bor) szokott lenni más üvegeken.
dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem zavarna egyáltalán, az a 1,5 dl lötty édesmindegy (nálunk kölyökpezsgő, mert nem iszunk alkoholt).
dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Engem zavarna a tudat :D Még egy alkoholmentes pezsgővel is jobban kibékülnék :D
dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem izgat, de rendes pezsgőzünk, mert az teljesen más.


Mondom ezt úgy, hogy szeretem a habzóbort.

dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!