Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha alkohol mellé sok vizet is...

Ha alkohol mellé sok vizet is iszunk, akkor kevésbé "üt" az alkohol?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 18:34
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem igen, másnaposság ellen jó pl. ha buli után iszol vagy fél liter vizet, mert attól vagy másnapos, hogy az alkohol kivonja a vizet a szervezetedből, és ezt kell pótolnod. Én pl. whiskey-kólától meg vodkanarancstól sosem voltam még másnapos, de ha csak rövideket, meg sört ittam, akkor jajajj... A sör vízhajtó, azért nem jó
2009. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Mert az alkohol dehidratál.
2009. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé! Azért, mert az etilalkohol két bomlásterméke közül az egyiket leköti, a másikat felhigítja.

(hidroxil gyök-, etilacetát)

2009. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kevésbé üt, de az biztos, hogy másnaposság ellen tökéletes. Buli után - a pia mennyiségétől függően -, lefekvés előtt sok-sok vizet kell inni és nem leszel másnapos. A másnaposság ugyanis=dehidratáció (folyadékhiány).
2009. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!