Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől függ hogy mikor mennyire...

Mitől függ hogy mikor mennyire rúgok be és hogy mikor mennyire kívánom az alkoholt?

Figyelt kérdés
Kezdődő alkoholizmusom van sztem. Régebben minden második este ittam alkoholt. Mostanában heti 1-2szer szoktam. Régebben amikor kicsit sűrűbben ittam gyakran nagyon berúgtam. Lerészegedtem és élveztem azt az állapotot. Mostmár tanulnom is kell mert vizsgáim lesznek. Most már talán annyira nem kívánom. Amikor iszok csak ittas állapotúra iszom le magamat de nem részegedek le. Mitől függ hogy mikor mennyire kívánom az alkoholt?

jan. 1. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyre természetesebb lesz, nem kívánság kérdése. Ne legyen természetes, ennyi a megfejtés. Dolgozni kell rajta, kellemetlen töprengéseket vállalni. Inkább egy komoly lelki válság, ami vezet is valahová, mint a stabil leépülés ész nélkül. Most kézben tudod tartani, csak az egy egész napos agymunka lesz.
jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát létezik fizikai addikció, azaz az ember hozzászokik, hogy iszik.

Egyrészt van egy tûrôképesség, ami felmegy ha sokat iszol, egy függônek magasabb a tolerancia küszöbe, a test hozzáidomul, hogy minding van némi alkohol a szervezetben, és több kell ahhoz, hogy kiüssön. Így lehet az, hogy emberek ittasan mennek dolgozni, van egy alap igényük, ami nélkül nem kerek a világ.


Aztán van a binge ivászat, amikor az emberek bizonyos szituációkban fogyasztanak komoly mennyiséget és részegednek le, pl szociális esetlenség "kezelésére", vagy pl stressz levezetés indokán. Ez a típus jelemzõbb egyetemistákra, akiknek van egy kijelölt bulinapja amikor elszabadul a pokol.



A részegségben meg a metabolizmus is számít, meg ott van a kaja is, ha eszel rendesen elôtte, kevésbé vagy részeg.

Ahogy idõsebb leszel, egyre lassabb az anyagcsere és már jobban megvisel a pia

jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!