Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan müködik az alkohol?

Hogyan müködik az alkohol?

Figyelt kérdés

Pontosan észrevettem megamon, hogyha 40 percen belül megiszok 2xfél liter 4%-os sört, akkor mennyire érzem annak hatását.

Viszont ha ugyanennyi idő alatt megiszok 1xfél liter 7%-os barna sört, akkor azt erősebbnek érzem, jobban a "fejembe száll"


Hogy is van ez? Elméletileg az 1 liter 4%-osnak nem erősebbnek kellene lennie, mint a fél liter 7%?



jan. 9. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon jó kérdés, az ilyesmik miatt nem hiszek annyira ezekben a grammos stb számolásokban, hogy mennyi alkoholt mennyi idő alatt bont le a szervezet, ilyesmi.

Én se ismerem a mechanizmust, de emiatt lehet pl rövid italtól sokkal jobban fejreállni, mint ha mondjuk borozna az ember, vagy longdrinkeket inna.


A másik, hogy ugyanez a jelenség van a másnaposságnál is. Kimatekozva, ugyanannyi alkohol megivása után, sokkal kevésbé leszel másnapos, és rövidebb ideig, mint tök ugyanannyi tiszta alkoholt tartalmazó , de töményebb ital után.

Én pl. ezért nem iszom töményet már vagy 5 éve, max ha olyan alkalom van, akkor 1db 4 cl-eset max, de ott a vége, mert legyilkol.

jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mind a kettőt közel ugyan annyi idő alatt iszod meg? Mert én ugyan annyi idő alatt innám meg hiába magasabb az alkoholfoka, maximum arra figyelnék hogy ne igyak meg belőle annyit. Alkohol közel ugyan annyi van bennük.
jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kinetikailag kellene elemezni. A májnak vagy egy adott alkohol-oxidáló képessége, amikor a mérgező acetaldehid keletkezik, utána egy mások enzimrendszer az acetaldehidet oxidálja ecetsavra. Ráadásul különböző aktivitásokkal rendelkező többféle (ősöktől öröklött) izoenzim vesz részt a folyamatokban.
jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen magasabb értékű alkoholt jobban megérzed,vagy egyszerű placebo
jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet ennek köze a megszokáshoz? Kialakulhat sörspecifikus tolerancia? Csak mert rendszerint ugyanazt a fajta 4%-os sört iszom, az a barna sör viszont csak alkalmi volt.
jan. 9. 15:34
 6/9 anonim válasza:
Néha hasznos, néha nem
jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1l 4%os sorben 40ml etil alkohol van.

0,5l 7%os sorben 35ml etil alkohol van.


Ugyanannyi ido alatt elfogyasztva, azonos korulmenyek kozott az elso jobban megut, mert tobb alkohol van benne.

jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Viszont ha ugyanennyi idő alatt megiszok 1xfél liter"

Szerintem azt csak úgy gondoltad, hogy a 2xfél litert ugyanannyi idő alatt iszod meg, mint az 1xfel litert. Szerintem a fél litert hamarabb legurítottad mint az egy litert és emiatt hamarabb fejbe vágott. Ennyike.

jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól komlózott sörtől sokkal szebben kapod, de a magasabb ABV velejárója a magasabb szárazanyag-tartalom, ozmotikusan jobban tolja a cuccot, ráadásul a feleannyi bevitt vízzel te is mint "oldat" töményebb leszel :), szóval vizet is pótolj hozzá szerintem! Nagyobb szénsavasság is javíthatja a felszívódást.

Ez a kísérlet akkor lenne igazságos, ha lefőznél egy várhatóan 8%-os sört, és harmadát lehígítanád 4%-ra, aztán vallatáskor ugyanaz az étrend, ugyanannyi alvás és ugyanannyi munka után...

jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!