Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borok értékelésnél miért...

Borok értékelésnél miért mondanak nevetséges dolgokat, hogy "előjönnek a piros bogyós ízek" "gyümölcsös" "diós", stb? Nem borízű a bor? Maximum szőlő aromájú?

Figyelt kérdés
Mulatságos

#bogyó #tavaszi felleg ízű
márc. 16. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
100%

Mert hiszed vagy nem, ha sok "egyforma" dolgot fogyasztasz (és urambocsá' még oda is figyelsz az ízére), akkor a kis agyad egyre jobban és jobban felnagyítja köztük a különbségeket, és többé pl. nem egyszerűen "vörösborízűek" lesznek a vörösborok, hanem egyre több különböző ízt érez az ember, amik ráadásul nem ugyanazok a korty elejétől a végéig.


Aztán amikor más emberekkel is meg akarja osztani az élményeit (azon túl, hogy gyóvót', nemvótgyó', édesvó', savanyúvó', akkor bizony azt fogja leírni, hogy mire hasonlítanak ezek az ízek.


"Mulatságos", hogy Tibi az Internetről azt hiszi, mindenki csak azt érzi a borban, amit az ő legeslegkirályabb ízlelése, hiszen őnála nagyobb csoda nem is létezhet az univerzumban.

márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálad borválasztásnál az egyetlen szempont, hogy melyik kannásbor a legolcsóbb éppen a Pennyben, akkor persze, hogy nem érted.
márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat iszol érzed a különbséget. Na meg nem árt ha nem ütöd fel kólával.
márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert tényleg érezni azokat az ízeket. Én múltkor almás ízű irsait ittam.
márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te egy afféle egyszerű féle ember vagy, ugye?
márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos nem vagyok borszakértő.Meg inkább a sört részesítem előnyben..DE ittam olyan rosé bort aminek valóban gyümölcsös,málnára emlékeztető íze volt.Kb. mintha házi málnaszörp lett volna; csak cukor nélkül.
márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sörös vagyok, de ittam már olyan borokat amikben gyümölcsízt fedeztem fel (körte, alma, málna, mandula, stb).
márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ittam már olyan bort, ami erősen meggy aromára emlékeztetett, mintha meggybor lett volna.
márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!