Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van, hogy a szeszek...

Miért van, hogy a szeszek különféleképpen hatnak a mentális állapotomra. Van Chardonnay bor amitől szerelmes vagyok, kenyérre kenhető, de van pl a whisky amitől szétütök mindenkit? A sörtől, csendes beforduló, a metaxától imádok mindenkit? Miért?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Más az alkoholfoka.

Más anyagokat, fűszereket tartalmaz.

Más-másból készül.

Más a cukorfoka, cukortartalma.


A te szervezeted pillanatnyi állapotán is múlik:


a vércukor szinted;

kialvatlan vagy;

kimerültél fizikailag a munkában, kimerültél idegileg, fel vagy dobva, tragédia ért, depis vagy,

Stb.


Tisztán iszod?

Keverve? Pl. rumos kóla, vörösboros kóla, stb.


Összevissza iszol mindenfélét: pálinka, sör , bor.


Vagy borra sör?

Vagy csak egy félét iszol?


A mennyiség is dokat számít.

ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Biokémia.
ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg igaz, és tényleg érdekes, egyáltalán nem csak az alkoholtatalom számít, minden italtól másképp csiccsentek be én is.

Valószínűleg ahogy a #2-es írja

ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ilyen jelentős hangulatbeli változások inkább pszichések, ha az alkoholmennyiség nem változik.


Ha teljesen máshogy viselkedsz 5-6 pohár whisky vagy egy üveg bor után (kb = alkohol), akkor szerintem valami olyasmi történhet, hogy egyikkel ezek voltak a véletlenszerű tapasztalataid, másikkal azok. Pl ha randikon rendszeresen borozol, de mondjuk a romkocsmában inkább whisky-zni szoktál. Ezek meg szépen megmaradnak benned és tudat alatt már ezt a hatást várod tőle, és ha ezt várod, nagyobb eséllyel fogsz is úgy viselkedni.

ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
2-es, milyen biokémia? Ezekben az italokban ugyan az a "hatóanyag": etanol, így a hatásuk is megegyezik. Inkább pszichés dologról lehet szó.
ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én azt vettem észrea 45 évem alatt, hogy az alkoholok kémiai összetétele határozza meg a hangulatomat. Wbiskyt nem ihatok, 3 feles után szétesek, de ha pl száraz fehérbort iszom, akkor boldog vagyok, de abból se mindegy melyiket. Fura :)
ápr. 12. 18:39
 7/13 anonim ***** válasza:
igen, az csak ilyen belebeszélés hogy "máshogy hatnak", mindegyiknek ugyanaz a hatóanyaga. ami befolyásolja hogy milyen állapotban vagy mikor letolod, meg mennyi idő alatt
ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Pödörj egy mókás cigit, és látni fogod, mi van.
ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is más a hangulatom, ha pálinkától rúgok be, mintha sörtől, megint más, ha bortól. Agresszív mindíg a pálinkától leszek, sörtől jófej, bortól dalos kedvű vagyok.
ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
9# bebeszéled magadnak, semmi nem indokolja a másként hatást. még a sörnél is tévhit a komló hogy az lenyugtat, mivel nincs olyan mennyiségben jelen. egyszerűen csak különböző idő alatt iszol meg ugyanannyi alkoholtartalmú bort mint pálinkát pl. meg más hangulatodban ér
ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!