Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Próbáltatok már "martinit"...

Próbáltatok már "martinit" készíteni házilag?

Figyelt kérdés

Találtam pár receptet... Például ezt: [link]

Milyen tapasztalataitok vannak? Nem lesz rossz ízű?


2010. nov. 5. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi kb. 2 éve csináltunk hasonló recept alapján. Rossznak nem volt rossz,de azt azért,ne várd,hogy ugyanolyan legyen,mint amit a boltban kapsz. Arra figyelj,hogy a citromnak a héját azt nem szabad bele tenni,mert attól keserű lehet.
2010. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 5. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
dejóó ezt énis kipróbálom addig is kiváncsi vagyok a hozzászólásokra :P
2010. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért,de meleg helyen nem penészedik meg? nekem a bodza szörp készítésnél is már 4. nap az lett pedig minden nap kevertem!
2010. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
héé de ebben nincs alkohol?:O
2010. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jajj épp ezért kell erjeszteni okoska h a végén alkohol legyen belőle:D

miért szerinted a bort is úgy csinálják h szőlő meg finomszesz vagy mit gondoltál?:D

A cukortól lesz majd szépen jó kis alkohol tartalma:)

2010. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:

Épp a múlt héten beszéltük valamelyik kérdésben, hogy az ilyen receptnek semmi köze a martinihez (mivelhát az borból van), és a rizs is csak ízesítőnek van benne, merthát ebből cukorszesz lesz.


Én szoktam "valódi" martinit csinálni néha, ennek a kérdésnek a végén ott a recept:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit..

2010. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet! Tisztában vagyok vele, hogy ennek nem sok köze van az eredeti martinihoz, éppen ezért tettem idézőjelbe. :)
2010. nov. 5. 19:11
 9/12 anonim ***** válasza:
18:53as vagyok..:$ igazad van..:$ :D jó akkor most már tudom,hogy alkoholos lesz..de mégis mennyi százalékos?:O:D
2010. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem rossz ez a rizses izé, mi többször is csináltunk már. Mondjuk én nem veszem le a citrom héját, csak a magokat piszkálom ki és citromfűvel még ízesebbé teszem.Ajánlanám kivárni a 2-2,5 hónapot és többször átfejteni.Érdemes mindjárt dupla adaggal indítani, mert hamar fogy és sokat kell várni amíg ismét elkészül.Természetesen ne várjon senki martinit, de nagyon kellemes itóka, érdemes kipróbálni.
2010. nov. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!