Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pere kermanns absinthe: ez...

Phoney kérdése:

Pere kermanns absinthe: ez nem a vásárló megtévesztése?

Figyelt kérdés

vettem egy üveg ilyet és a cimke szerint viz, alkohol, FEKETE üröm kivonat, aroma, színezék, cukor.


lehúztam hogy lássam az eredetit, azon ugyanez angolul, de FEHÉR üröm (mi a ***:D) kivonattal.


én akárhol néztem utána (még egy régi szótárban is megtaláltam), az abszint nem alkohol és üröm, hanem ánizs és édeskömény kéne bele még legalább. ennyi pénzért (2000 Ft 2 dl) nem férne bele hogy ne ürmös vodkával szúrják ki a szemem? ha ABSINTHE van ráírva akkor nem azt kell beletölteni?


2010. nov. 22. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Képet rakj fel a cimkéiről légyszi.
2010. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon aprók a betűk, elmosódnak a telefnom kamerájával.

a magyar amúgy sincs meg, mert darabokban jött le.


az eredeti címkén szó szerint "alcohol, water, aroma, wormwood infusion, sugar, colouring: E-133-E-102"


Meg az is, hogy SPIRITEAUX AUX EXTRAITS DE PLANTES D'ABSINTHE.

2010. nov. 22. 17:05
 3/5 anonim válasza:

Sajnos így működik ma az "abszintpiac", akármire rá lehet írni hogy "absinth" meg "absinthe". (1-2 éve még volt magyar gyártmány is, na abban csak festék és aroma volt.)


ABSZINT összesen 2-3 féle van az országban (hypermarketben 1 sem), de azok is drágák és rosszak. Az összes többi "abszint" csak aroma és színezék (tunel, pére, trenet, stb) vagy ánizslikőr (absente, pernod absinthe). Némelyikbe öntenek ürömkivonatot, de ettől még ugyanúgy nem hasonlítanak az abszintra.


Ja, a fehér/fekete üröm összekeverése teljesen megszokott a magyar importőröknél. Ez igazi hungarikum;) Azt mondjuk én sem értem, miért nem kell ráírni h XY ízű szeszesital, ha már törvény szerint nincs olyan, hogy "abszint".

2010. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pff... hát ez király. kösz:)
2010. nov. 22. 19:42
 5/5 Kriszti83 ***** válasza:
Ez bizony megtévesztés!
2010. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!