Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkohol milyen mértékben...

Az alkohol milyen mértékben pusztítja az idegsejteket?

Figyelt kérdés
Szinte sosem iszom, csak alkalmakkor, és akkor is keveset, de rövidet! Már volt, hogy ittam sokat, de csak pár szó nem jutott eszembe, ennyi volt az egész, meg teljesen magamnál voltam.
2010. dec. 3. 22:50
 1/7 Phoney ***** válasza:
63%

Semmiféle baja nem lesz az idegrendszerednek, ha alkalmanként és keveset iszol.


Az antialkoholistáknál ellenben gyakran megfigyelek olyan (elég ijesztő) kényszerbetegségeket és feszültségeket, amik alkoholt fogyasztóknál nem jellemzőek, úgyhogy ennyit nyugodtan igyál meg, többet pedig nem szükséges.

2010. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha alkalmanként iszol egy keveset, az nem baj, még ha rövidital is. Ha sokat iszol, akkor lehetnek amnéziás esetek és akkor igen, pusztulnak az idegsejtek. Sajnos az idegsejtekből kevesebb van, mint az agysejtből és én úgy tudom, hogy az agysejtek tudnak újratermelődni, az idegsejtek viszont nem. Szóval aki sokat iszik, az ingerlékenyebb egy idő után szerintem. Pláne, ha nem kapja meg a napi adagját :)) De mértékletes alkoholfogyasztás az nem baj, csak enni kell hozzá.
2010. dec. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, rettenetesen sokat kell piázni ahhoz, hogy maradandó károsodás (hülyülés) érjen.

Nálam rutinosabb önmérgezők mondták, hogy keverve a legrosszabb. Mármint nem a piákat, hanem pia droggal, vagy erős idegekre ható gyógyszerrel...

Állítólag nem külö-külön hatnak, hanem egymást erősítve, hatványozotta. Nem tudom, mi igaz betőle, de tuti nem a saját bőrömön fogom megtapasztalni! :)

2010. dec. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az agysejt, és az idegsejt nem ugyan az?
2010. dec. 4. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
nem ugyanaz a kettő, az agysejt az a gondolkodásodat segíti, az idegsejt pedig arra hat, milyen nyugodtan reagálsz dolgokra. de ne aggódj, ilyen fiatalon még van bőven belőle. csak ne keverd nagyon. de ha néha kiesik valami, ne ijedj meg, akkor valamit kevertél, de nem gond. heti 1-2 belefér.
2010. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

nos, az agysejt az nem konkrétan egy sejt, ez az elnevezés csak arra utal hogy olyan sejt, ami az agyban van :D de ebbe beletartozik többféle idegsejt is. azonban nem csak idegsejtek vannak az agyban. vannak sejtek, amelyek támasztják, táplálják az idegsejteket(gliasejtek).

az, hogy az agy képes-e regenerálódni, új sejteket képezni, az még mindig vitatott dolog. az agyban tudtommal 2 helyen találtak bizonyítékot arra, hogy osztódóképes sejtek vannak. az egyik a szaglóhámnál van, a másikra már nem emlékszem. szóval ha elpusztul pl egy idegsejted az agyad valamelyik területén, nem fog odavándorolni az agy másik feléből egy újonnan képződött sejt, azaz nem fogja pótolni semmi. ráadásul egy ilyen idegsejtnek több ezer kapcsolata (szinapszisa) lehet más idegsejtekkel. ha pótolná is valami, mégis honnan tudná hogy melyik ezer sejthez kell kapcsolódnia, hogy visszaadja a funkciót? lényeg, hogy az alkohol kis mértékben nem, nagy mértékben viszont pusztítja az agysejteket! hiszen sejtméreg. de ha hetente egyszer berúgsz, még az is lehet, hogy 90 éves korodban is lángelme leszel.


minél gyakrabban iszik valaki, annál jobban bírja a piát. ez tény, és tapasztalat is egyben. a bélrendszerből felszívott alkohol egyenesen a májba megy, ahol a nagy része lebomlik. tehát előbb lesz valami bajod a májaddal, mint hogy észrevennéd az "agysejtjeid" pusztulásának jeleit. de ahhoz is sok évig tartó erőteljes alkohol fogyasztás kell.

2010. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Úristen! Remélem egyikőtök sem jár orvosi egyetemre. JÓt nevettem, eléggé vicces dolgok hangzottak itt el: ,, az agysejt nem idegsejt '' :D
2015. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!