Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A fehérbor miért fehér? Vagy...

A fehérbor miért fehér? Vagy csak én látom sárgának? Fehérszőlőt se láttam még.

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudom, de eszembe jutott róla egy vicc.:

-Apa, milyen gyümölcs ez?

-Kék szilva, fiam.

-Akkor miért piros?

-Mert még zöld.

2010. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:DDD Ez jó volt!
2010. dec. 4. 12:38
 3/9 Zsuu.zsii(: válasza:

Fehérbort általában fehér és esetleg kevés festőanyagot tartalmazó vörös (piros) szőlőfajtákból taposással és sajtolással, egyes vidékeken pedig csak sajtolással nyertek.


szerintem is van egy kis sárgás szine

de fogalmam sincs miért :)

2010. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy kis sárgás színe? Fehér szőlő? Tudod te mi az a fehér? A tej meg a hó! Láttál te már fehér festéket ember? A bor meg a szőlő mióta fehér? Erről szól a kérdés...
2010. dec. 4. 15:54
 5/9 Phoney ***** válasza:
Nyugodtan fellázadhatsz a fél értelmező szótár ellen is, ugyanis a kifejezések fele nem azt jelenti, amit eredetileg és szó szerint "kellene". :P
2010. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez utóbbit elfogadom...
2010. dec. 4. 17:51
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Amiért a ló színe pej. Szakkifejezés, fogadjuk el.

Vigyázat! Borászok előtt "piros" bort emlegetni, szentségtörés. A bor vörös, a majom s.egge piros.D)

2010. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a fehér szőlő az a zöld színű (tudom, hogy nem fehér, dehát nem én adtam neki nevet) ami édes, és abból készülnek ugyebár a fehérborok (mint például a Tokaji Furmint), amik nem kimondottan fehérek, de milyen lenne már ha sárga bornak neveznék? :)
2010. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha a sárgabor kifejezést szoktuk volna meg akkor meg a fehérbor lenne a furcsa... Amúgy van sárga színű szőlő is... Kössz a válaszokat...
2010. dec. 6. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!