Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz, hogy ha magában isszuk...

Igaz, hogy ha magában isszuk az abszintot megvakulhatunk? Egyik ismerősöm mondta, de szerintem ez nagyon nagy hülyeség.

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. A metil alkohol, ami vakságot okoz, de annak semmi köze az abszinthoz.
2010. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha metanolból készül, akkor halálos is lehet, amúgy nagyon ütős, mert magas az alkoholtartalma.
2010. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :) de miért lenne benne metil alkohol?
2010. dec. 9. 15:01
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Az abszint nagyon erős alkohol, különösen veszélyes összetevőkkel. A hatása sok mindentől függ (életkor, elfogyasztott mennyiség, egészségi állapot...stb.), de igen, súlyos esetben vakságot is okozhat.
2010. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
értem. :) csak nagyon szeretném megkóstolni. 4-5 cl csak nem árt meg, igaz? egyébként lány vagyok
2010. dec. 9. 16:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igaz. Az alkoholmérgezésnek a következményei a halál mellett a vakság is. Persze ehhez óriási mennyiséget kell meginni még abszintból is.


De az ismerősöd nem ezért mondta. Akkoriban, amikor nagy divatja volt az abszintnak Franciaországban, mindenki abszintot árult és vedelt. És voltak olyan leleményes emberek, akik rájöttek, hogy ha az ipari alkoholt (tehát ami nem ivásra való, hanem mondjuk fertőtlenítésre vagy bármi) kicsit hígitják és beszinezik zöldre, akkor azt is megveszi a nép. Meg is vették és mind megvakultak, már a szerencsésebbek. :) Szóval ez abszinttörténelem.


A mostani abszinttól semmi bajod nem lesz. Ugyanolyan égetett szesz, mint a többi, csak magasabb az alkohol tartalma.

2010. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Sejtettük, hogy lány vagy. :) Szóval inkább igyál valami likőrt. :) Spec én azért nem iszom abszintot már, mert a magas alkohol tartalma miatt megsérti a nyálkahártyát, és pl egy abszintos este után mindig torokfájásom volt. Nem kellemes érzés magadat szivatni. :) De ettől függetlenül, ha kíváncsi vagy az ízére 2 centtel próbálkozz szerintem.

2010. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Phoney ***** válasza:
100%

Hagyd az itthoni "abszintot", mindegyik csak zöldre festett finomszesz egy kis aromával, semmiről nem maradsz le... az eredeti abszint techinai okokból olyan erős, és kb 15%-ra hígítva isszák (mert úgy finom).


Egyesek egyébként szentül hiszik, hogy 80% fölötti tisztaszesztől megvakul az ember, de ez így hülyeség, ha elvisz a mentő alk.mérgezéssel, még akkor sem valószínű, hogy megvakulsz. (Voltak srácok pár éve, akik megittak pár feles 90%-osat magában aztán mentek is a kórházba:D)


Az "abszintvakságnak" tényleg az az eredete, hogy a régi hamisítványokban sok volt a metil (pl ha rosszul párolták, vagy hozzápocsolták a denaturált szeszt), de azért az sem tiszta metil volt, az kis adagban is halálos lenne:)



üdv,

az abszintminiszter:P

2010. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem olyan nagy hülyeség, mivel az igazi abszint fontos hatóanyagai az abszintin és az ürömolaj. Az abszintin felelős az ital keserű izéért, állítólag 1 gramm már érezhetően keserűvé tesz 100 liter vizet. Az ürömolajban található tujon és fellandrén idegméreg, mérsékelt mennyiségben izomrángásokat, nagyobb mennyiségben heves görcsöket, vakságot okoz. Fokozott fogyasztása a központi idegrendszer leépüléséhez vezethet. Sokan ezeknek az anyagoknak tudják be az abszint hallucinogén hatását is, bár ennek tudományos alapja nincs.
2010. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Phoney ***** válasza:
100%

De igenis ****nagy hülyeség, mert amit ide bemásoltál az egy százéves lejárató kampány része. És mint olyan, elég nagy marhaság.


Az nagyon király, hogy a tujon idegméreg (az alkohol is, csak szólnék), csakhogy minumum 100 liter tömény abszint tujontartalma kéne egyszerre a mérgezéshez...és akkor a "legerősebb" ismert abszintról beszélünk.


[link]

2010. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!