Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egeszseges e az otello bor?

Egeszseges e az otello bor?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Az Othelló direkt termő szőlő, a belőle készült bor metilalkoholt tartalmaz, aminek fogyasztása nem célszerű.
2009. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a válszt!
2009. jan. 25. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
semmilyen alkoholos ital nem egészséges.
2009. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
igin ha mértékkel iszod! Dédipapám (96) minden nap megiszik 3 decit (de csak házibort!!) és ő azt mondja ez a hosszú élet titka. Amugy nagyon jó a vérkeringésnek+a vörösvérsejteknek.
2009. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

mivel alkohol, így nem mondható annak...

viszont a magasabb metilalkohol tartalom nem azt jelenti, hogy mérgezőbb is, csak több van benne

először úgyis az etilalkoholt bontja a szervezet és addigra a metilalkohol is lebomlik

viszont, ha tisztán csak a benne lévő metilalkoholt innád, akkor az már káros lenne..:)

2009. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
86%

"Mivel alkohol így nem mondható annak" ez elméletben biztos így van ,de a valóság nem teljesen ez a helyzet. Írta itt egy előttem hozzászóló,hogy a dédapja 96 éves és szerinte a bor a hosszú élet titka. Igaza van! Nagyapámnak a sógra (74 éves),

13 (!!) éve gégerákot diagnoszitizáltak nála (valószínű a sok cigitől), az orvosok 1-2 évet adtak neki , hetente 5 liter bort iszik , és köszöni szépen jól van!! Én nem állítom,hogy ez mind a bortól van ,hisz a hozzáállása valami egészen elképesztő (tudnillik ő soha nem is tartotta magát betegnek) , de biztos,hogy a bornak is van benne szerepe. Egyébként ő is házibort iszik ! Na ennyi az én kis történetem.

2010. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
55%

Aki azt mondja, hogy butít, vagy megvakít, az maga buta és vak is egyben! A metil alkohol mint olyan, igen. Ám az a metil alkohol tartalom, ami az otelló borban található, elenyésző. Hektó szám kellene napi szinten inni ahhoz, hogy maradandó károsodást okozzon...ekkora tételben pedig akár Tokaji Aszú is lehet, az is árt!

Az sem elfelejtendő tény, hogy az otelló a XIX. sz.-ban került a filoxéra járvány után hazánkban, mert ellenálló szőlőfajta! Amiről az okosok nem beszélnek, hogy más európai borok is tartalmaznak metilalkoholt, csak kevesebbet, viszont annál több vegyszert, míg az otelló akár évi két permetezéssel is beéri, vagy megfelelő zöld munkák mellett még anélkül is szépen terem!

2011. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Mi nem is permetezzük és a leg finomabb bor, szerintem!
2011. nov. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 apaftorm válasza:
100%

Kevés finomabb házi bort ittam eddig mint az otelló, pedig iszom is, készítem is rendesen minden termékét a szőlőnek:)

A "veszélyességéről", amit annyian hangoztatnak: "Vagyis 40 liter otelló bort kell megigyál nagyon gyorsan ahhoz, hogy a 12 g halálos adag metilalkohol a szervezetedbe jusson. Ne próbálkozz azonban, mert


1. 40 liter folyadékot mondjuk egy óra alatt meginni képtelenség

2. a metil-alkohollal az etil-alkoholt is iszod a borral jelentős túlerőben, tehát a metanolnak esélye sincs az enzim közelébe jutni, mely formaldehiddé alakítaná.


Hagyjuk a 40 liter borivást, ha naponta úgy két liter otellóból készült bort megiszol, akkor 600 mg metil-alkohol jut a szervezetedbe – fényévekre vagyunk a veszélyes mennyiségtől, és iszod vele az etil-alkoholt védelmül !" [link]

Egészséges-e? Szívsebész ismerős mondta, ha csak ezt inná a Magyar, nem lenne ennyi szívprobléma, persze ez még sok vörösborra igaz.

2012. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező! Köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést. Jót tettél vele. Egy újabb adalék a politikusok, a felettünk bábáskodó döntéshozók szemétségéről!!!!

A laikus többséget ott csapják be a legmagasabb fórumokon is, ahol csak tudják. Nem mondanám, hogy ez ügyben csak most nyílt ki a szemem, de ezen azért megdöbbentem.


Szegény Otelló! Vigyázok is rá a kertünkben, mert ő nem tehet róla, hogy milyen hazugságokat terjesztenek róla, pedig mennyi gyógyhatása van...

2013. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!