Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Martini Bianco ital felhasznál...

Martini Bianco ital felhasználásával milyen koktélokat lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Van itthon egy üveg Martini, vettem lime-ot is, mert ha jól emlékszem, a Martinit azzal is szokás inni. De milyen koktélt lehet belőle készíteni? Olvastam, hogy ginnel, esetleg Bacardival keverik, de egyik sem tartozik kimondottan a kedvenceim közé. A gin főleg nem... Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm!
2011. jan. 18. 12:04
 1/4 Phoney ***** válasza:

Szénsavas citromos üdítővel (akár 1:1-ben) igen jó, már ha lehet ezt koktélnak nevezni.


Amúgy eredetileg én sem szerettem a gint, de ha legalább Beefeatert vagy Gordon'st vesz az ember, abból már nagyon jó martini koktélt lehet csinálni. (5,5 cl gin, 1,5 cl vermut, jéggel rázva/keverve, leszűrve.)


Persze kérdés, hogy akarsz-e 3-4e Ft-os gint venni a próba kedvéért... :D

2011. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a Martinit tonikkal, meg lime-mal, nagyon jól összejön a tonik kesernyés íze az édes Martinival.


Esetleg probáld ki vmi szénsavas citromléval, plusz lime-mal, az fini! :)

2011. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Costa del Sol: 4 cl fehér rum, 2 cl Martini, 1,5 cl cukorszirup, 1 cl citromlé. Ízlés szerinti erősségnek megfelelően feltöltheted ásványvízzel.

Metropolitan: 4 cl brandy, 1 cl Martini, 1 cl cukorszirup, 1 cl Angostura keserűlikőr

2011. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon szépen köszönöm a tippeket! Mindenképp ki fogom próbálni citromlével és tonikkal, de a konkrét koktélrecepteket is köszönöm az utolsó hozzászólónak, jól hangzik! Ha sikerül beszerezni a további hozzávalókat, akkor esetleg megpróbálkozom azokkal is! :)
2011. jan. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!