Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vásároltam 50l szamorodni...

Vásároltam 50l szamorodni bort,2009, évjárat. Nagyon finom, de rendkívűl édes. Kilehetne még egyszer forratni, hogy a sok maradék cukor átalakuljon alkohollá? Mivolna a jó megoldás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Forralni?kétlem h a cukor átalakulna alkohollá,sőőt az alkohol tartalma egy alkoholnak a hő hatássára elillan,nem véletlen teszik izként pörköltbe a vörösbort vagy akr flambiroznak alkohollal,jó izt ad de elvesziti az alkoholtartalmát.
2011. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 doboszoli ***** válasza:
100%

Én nem tenném.

Meg kell kóstolni vásárlás előtt.

A már alkoholt tartalmazó bor, újra indítva(élesztővel), meglepetést okozhat.

2011. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A szamorodni édes bor!
2011. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Férjem csinált valami hasonlót egyik évben, és tele lett buborékkal a bor. Pezsgőt csináltam!!!! kiabálta.-- Ő itta egyedül!
2011. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
A borok újra lepárlásából nem konyakok szoktak lenni???
2011. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ezzel már nem tudsz mit csinálni. Édes borból nem szoktak (nem lehet) száraz bort készíteni.


Üdv!


Ui.: esetleg női ismerősöknek elajándékozhatod, fognak neki örülni :)

2011. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Van tokaji szamorodni szárazban is amúgy.Legközelebb nézni kell h édes vagy száraz.Kétlem h lenne jobb megoldás minthogy megiszod vagy megkinálasz vele mást is.
2011. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám, imádom az édes bort! :)
2011. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 doboszoli ***** válasza:

Van még egy lehetőség, talán a legjobb.

Vegyél valamennyi száraz, szamorodnit, furmintot, sárgamuskotályt, és kis tételben(pohárban) kísérletezd ki a Neked legjobban ízlő házasítást.

Így tuti a siker, borod is több lesz.

2011. febr. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én is keverném egy hozzáillő szárazzal,de csak fogyasztáskor, tehát apránként.nem úgy, hogy 50 lt másikat hozzázúdítani:)))
2011. febr. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!