Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány liter vizhez mennyi...

Hány liter vizhez mennyi élesztö és cukor kell ha szeszt akarok késziteni?

Figyelt kérdés
Ennek mennyi az érlelési ideje?Milyen hömérsékleten kell tárolni ill.érlelni?Hányszor kell lefözni mire kell vigyázni?
2011. márc. 7. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

szeszt főzni továbbra is tilos, csak pálinkát nem. tehát gyümölcs alapú szeszesitalt.

és a dolog sokkal bonyolultabb annál,minthogy minden tudás nélkül (élesztő!) nekivágj.

2011. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 doboszoli ***** válasza:
91%

Amiket kérdeztél, az egy külön szakma.

Teljes laikusan ne fogj bele, mert nem lesz belőle semmi.

Amúgy:

-1 kg cukor, 3 liter víz, 10 kilónként 2 dkg sima élesztő

-forrási idő 18-21 fokon, kb. 2 hét

-min. 2x kell lefőzni

-Mire kell ügyelni? Na innen szakma.

2011. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért mégis irhatnál néhány szakmai titkot mert ugylátszik te jártas vagy e téren
2011. márc. 7. 20:31
 4/18 BeerHunter ***** válasza:
22%

Tudod mi lesz élesztőből+vízbő+cukorból?


Egy nagy rakás SZAR.


Szakember ehhez a nevét/tudását nem adja.

2011. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 doboszoli ***** válasza:

A fenti kombóból sima etil alkoholt nyersz, ami minden hidegen kevert szeszesital (ún. kommerszek) alapanyaga.

Főzik ezt minden szénhidráttartalmú anyagból.

Az egészségre-helyes technológiával készítve- annyira ártalmas, mint az alkohol általában.

Az élesztő adagolása nem ördögtől való találmány, a nagyüzemi cefrekészítésnél is alkalmazzák, a forrási idő rövidítésére, mert az elhúzódó forrás, minőségi problémákat okoz.

Mire vagy kíváncsi, konkrétan?

2011. márc. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra lettem volna kiváncsi hogy van e valami amit el lehet rontani annak ellenére hogy követem a leirt receptet.Aki a nagy rakás szart irta legyen szives megirni a tapasztalatait.Ugyanis ha ez a receptje akkor miért szar? Netán valamit elrontott?
2011. márc. 8. 11:02
 7/18 Phoney ***** válasza:
19%

Leginkább az íze lesz szar. (Nem akarok beleszólni, de azt hittem az élesztős-cukros víz önmagában nem erjed meg.)


Elkeserítő ez az igénytelenség, ami itt folyik, hogy valaki szerez egy lepárlót, és nem a világ legjobb italait akarja megcsinálni olcsón (amiket amúgy nem engedhetne meg magának, így viszont igen), hanem csak 1600 Ft helyett 160-ból akarja kihozni az okádéktöményet.

2011. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó hozzászólás nagyon inkompetens.Elöször is nem a feltett kérdésre válaszolsz azonkivül fogalmad sincs milyen lesz a végeredmény hanem csak úgy leszarozol valamit amit még nem is kóstoltál ,azután irkálsz össze vissza hogy ki mit mennyiért csinálna.Anélkül hogy tudnád mik a terveim ezzel és annélkül hogy tudnád amugy milyen pálinkákat szoktam fözni.Tehát ha nincs mondanivalód akkor inkább halgass
2011. márc. 8. 14:14
 9/18 Phoney ***** válasza:
0%

Ha neked az nem mondanivaló, hogy a lesztős cukrosvíz nem fog megerjedni, akkor csak nézzed szépen, míg el nem párolog.


A cukorszeszt nem használják, csak alsókategóriás "vodkának", vagy alsó/középkategóriás likőrhöz. Sok szerencsét, akármit is akarsz kezdeni vele.

2011. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 BeerHunter ***** válasza:
6%

Az élesztős cukros víz meg tud erjedni, csak éppen szar lesz, mint már írtam. Azt lepárolod, akkor meg töményebb szart kapsz. Íz, aroma, minden nélkülit.

Miért nem csinálsz akkor már pálinkát? Annak egy picivel több értelme lenne.

A fajélesztőt nem csak arra használják, hogy ne húzódjon el az erjedés, hanem arra is, hogy magasabb legyen a végső szeszfok, valamint hogy "lenyomjon" minden más mikróbát.


Ja, még valami. Én soha nem kínlódnék alkoholos víz lepárlásával, főleg többször. Annyival nem jár jobban, és mint írtam, legalább szart is kapsz.

2011. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!