Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi olyan jó az alkoholban,...

Mi olyan jó az alkoholban, hogy elszúrjuk miatta az saját életünk és másokét is?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 05:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát ezt az alkoholistáktól kellene megkérdezni, de sajnos nem ők fognak erre a kérdésre válaszolni, de én is szivesen elolvazsnám az "ők" véleményüket.
2011. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem az alkohol szúrja el az életét az alkoholistának, hanem ő maga. Én is fogyasztok alkoholt, természetesen mértékkel. Olyan mértékkel, ahol a vörösbor még gyógyszer például.
2011. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt kérdezhetnéd minden szenvedélybetegtöl.


Pl. mi a jó abban, hogy dohányzol, azaz füstöt csinálsz, bebüdösited magad, állandóan köhögsz, megbetegszel - erre csak annyir mondanak, hogy nekik ez jó. Vagy aki naponta több liter kávét iszik, az is csak árt magának, de lemondani képtelen.

2011. márc. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Itt ismét sarkítással találkozunk! Az alkoholt lehet mértékkel is fogyasztani. Én is iszom alkalmanként és nem érzem,hogy el lenne szúrva az életem! Bár én sosem iszom olyan alkoholt, aminek nem tetszik az íze, pusztán azért,hogy ártson. Finom borokat iszom!

A kávéval is úgy vagyok, hogy az a napi kettő még nem hiszem,hogy ölne! A cigi na az más! Viszont ott is van olyan, aki havonta buliba szív el két szálat. Na az sem abba fog meghalni!

2011. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem szúrjuk el vele az életünket, hanem még javítunk is rajta - normális alkoholmennyiséggel :-)
2011. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Mértékkel kell inni és akkor semmi baj. Ennyi erővel, mi olyan jó a kajában, hogy van aki 300 kilósra zabálja magát, az is elszúrja az életét ezzel...
2011. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Phoney ***** válasza:
75%

Az alkohol a nyugati civilizáció egyik alapköve. Többször be akarták tiltani, de "nem lehetett".


A társadalmunk aok embertől olyan szerepet vár el, amit nem lehet ép elmével elviselni, ezért aki ilyen szerepben érzi magát, az inni kezd (vagy más szerhez nyúl, a lényeg ugyanaz), mert (helyesen, vagy helytelenül) úgy érzi, így nagyobb biztonságban van a megőrüléstől. (Ismerek 1-2 olyan antialkoholistát, akin meglátszik, hogy nem élt a lehetőséggel...)


Én pl az ízéért iszom (emiatt nem is jövök ki túl olcsón), de én is éreztem már a késztetést, hogy naponta több pohárral toljak be, és akkor nem fáj az élet, de azttán egyre rosszabbul van az ember, szóval ez nem pálya.

2011. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem azért isznak az emberek, hogy elszúrják az életüket, hanem mert ízlik nekik az alkohol, és csak ennyi. Apám pl egy rendes ember még alkohol mellett is. Ő nem bánt senkit, ő csak tulajdonképpen be se tud rúgni, pedig úgy issza a pálinkát, mint más a vizet, elég kemény alkoholista. Néha kicsit dülöngél, meg bűzlik, de sosem kötekedős. Amúgy is vékony, ha bárkivel kötekedne, már rég agyonverték volna. Ő azt mondja, hogy senkinek semmi köze hozzá. Ő dolga, ő teste, azt csinál vele, amit akar. Csak pl régen mindig idejárt hozzám pénzt kérni, mert elitta a nyugdíját, persze 2x annyi nyugdíja van, mint nekem pénzem havonta. Aztán ebből elegem lett, és lekoptattam a fenébe, aztán elköltözött a közelből, és azóta nem tudok róla semmit. Lehet, hogy már nem is él, vagy kitudja. A telszámát se tudom.
2011. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Emberek!!én 20éves vagyok,és 15éves korom ota bárokban dolgozom,hol kisegítettem discokkor,most 1éve pedig a sajátunkban vagyok.Rájottem,ha az én párom alkoholista lesz,én kinyirom,kibelezem és felakasztom az elso fára.Tudjátok,hogy milyen csunyák az emberek ittasan?!?és ezalatt nem azokra az emeberekre gondolok,akik itt-ott ontenek fel a garatra,pl:hétvégente,vagy unnepekkor,hanem akik minden nap.Senki nem ugy kezdi az életét,hogy alkoholista válik belole,de 99%-ban ok tehetnek rola.

Az egyik legjobb barátnom szulei mind 2en alkoholisták,azaz még ki sem jozanodtak és már megint be vannak rugva.Sajnálom ot nagyon,mert ebben nott fel.Volt mikor ott voltam náluk és a szemem láttára verekedtek ossze a szulei,hát rohadt kellemetlen volt mind2nk részére.

Aki hetente 2-3alkalommal berug,az már alkoholistának számít!!!Az sem mind1,hogy abbol a bizonyos gyogyszer vorosborocskábol mennyit iszunk meg,1-2decit vagy 1-2litert.

2011. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az alkoholista magának kurja el az életét a pia csak 1 eszköz hozzá mint másnak a kender v a cigi v a játékgép.

meg hát nem szabad mindig inni inkább ritkábban sokat :):):) mi is haverokkal 1-2 7végente összeülünk 20an - 30an min 50 liter páleszre mégis mindenki kibirja nélküle hetekig, hónapokig ha kell. önuralom a lényeg h ne menjünk minden nap a kocsmába

2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!