Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelt tésztába lehet cukor...

Kelt tésztába lehet cukor helyett mézet tenni? Vagy az élesztő és a méz ütik egymást? És 1 pohár liszt helyett tehetek bele 1 pohár búzacsírát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A méztől megkeményedhet, arra vigyázni kell, gyúráskor is jobban ragadhat.

A búzacsíra inkább hasonlít a mogyoróra, így az ízét ronthatja el.

Egyszerűbb lenne a teljes kiőrlésű liszt, vagy ha a liszt egy részét búzakorpával helyettesíted.


Az ilyen reform, diétás, és a többi kísérletezés könnyen elsülhet rosszul, mert másképp viselkedik a tészta, nem lesz az íze harmonikus. Rengeteg recept fellelhető a neten, kívánság szerint tudsz keresni.


A helyedben inkább a cukrot cserélném édesítőre, a többi összetevőt változatlanul hagynám, és csak fele annyit ennék, mint amennyi jól esne. :)

2011. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen-igen, búzakorpát akartam venni, és itthon vettem észre, hogy véletlenül búzacsírát tettem be a bevásárlókosaramba... Meg is lepődtem -tök úgy néz ki, mint a búzakorpa, eszembe sem jutott, hogy búzacsírát is lehet ilyen száraz, "morzsás" állapotban kapni.

Szóval akkor azt nem lehet úgy használni, mint a búzakorpát? :-(


A mézzel kapcsolatban sejtettem, hogy nemleges választ kapok.

2011. febr. 27. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a lisztet nem lehet búzacsírával kiváltani, és a cukrot sem lehet minden esetben mézzel helyettesíteni.

kelt tésztánál főleg.

keress valami reform receptet, amiben megadják a pontos összetevőket.

2011. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megfogadom a tanácsokat.
2011. febr. 27. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél finomítatlan nádcukrot, azzal egyszerűbben tudod a répacukrot helyettesíteni.
2011. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Mióta mi a kenyeret mézzel csináljuk sokkal finomabb. :)
2011. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen! Minden cukorral készülő dolgot kiváltottam mézzel. Gyönyörűen kelnek meg a tészták. Ha mégsem, próbáld picit több mézzel.
2014. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!