Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A vodka tartalmaz cukrot?

A vodka tartalmaz cukrot?

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy annak nincs cukortartalma, ezért nem is lesz tőle hányingered.

De szerintem ez egy nagy baromság, ezért is írok ide, hogy egy szakértő felvilágosítson :)


2011. márc. 8. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne cukor. Hogy lesz-e hányingered? Passz, én már sok alkoholtól hánytam
2011. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nincs cukor,de lehet tőle hányingered,nem a cukortartlamotól függ...Nem kell addig inni belőle,hogy inkább kifelé,mint befelé...
2011. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:

Nincs közvetlen összefüggés, de cukor tényleg nincs benne.


A cukor azért "okozhat" hányást, mert attól lassabban szívódik fel a szesz, ezért többet mersz inni, így a végén esetleg nagyonrészeg leszel, és max attól hánysz.


Cukor abban van, amihez hozzáadnak, pl. ginnél vagy ouzónál előfordul, nem csak a likőröknél.

2011. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! :)
2011. márc. 8. 18:54
 5/10 anonim válasza:
en mar hanytam is vodkatol nem egyszer szoval ja nem a cukortol függ
2011. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább azért hányat kevésbé mert aromamentes így nem ingerli sem a gyomrodat sem kellemetlen utóíze nem marad mint a rumnak, ginnek pl. ami egy idő után "kiprovokálja" a hányást ha sokat iszol belőle.
2011. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
Hát nekem spec az olcsó vodka (royal, kalinka) azonnal hányingert okoz, ha nem eszek mellé...pont az "aromavilága" miatt:D (Mondjuk ennyi pénzért még mindig a vodka az egyik legjobb töményi.)
2011. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne aroma, ami miatt rosszul leszel az olcsó vodkától az inkább attól lehet, hogy azt nem sokszor szűrik át, egyébként a kalinka minőségi vodkának számít sokszor leszűrt párlatról van szó, persze van annál jóval drágább is, de azért ne emlegesd már bóvliként!
2011. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

A kalinka alsókategóriás vodka. Ami ennél is alsókategóriásabb, az már sima 96%-os "mindent bele" típusú mezőgazdasági finomszeszből van.


Ha nem szűrnék le ennyire, nem lehetne vodkának hívni. (Nagyon szép, hogy a Zwack mennyire megpróbálja az egekbe emelni, de nem kell minden PR-szöveget elhinni.....)

2011. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
És nem azt mondtam, hogy aroma van benne, hanem azt, hogy hányingerem van az aromájától, vagy illatától, ha úgy tetszik. Mert van neki, az bizony NEM az etanol illata. Az ilyen olcsóvodka-szag, ismerem több márkáról is.
2011. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!