Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Banánlikőrt szeretnék készíten...

Banánlikőrt szeretnék készíteni, találtam neten egy receptet, próbáltátok már? Fél kg banán kell hozzá, és 2 hét elkészíteni.

Figyelt kérdés

A recept:


Hozzávalók:

0.5 kg banán

cukor

250 ml tiszta szesz vagy vodka

1 dl víz

rumeszencia

fél citrom leve


A banánt felszeleteljük és egy zománcos edényben cukorral lerétegezzük, 3 nap után szitán áttörjük, a szitán még átengedünk 1 dl vizet. Majd ehhez a léhez hozzáteszünk 250 ml szeszt, pár csepp rumeszenciát, fél citrom levét és egy evőkanál karamellt. Alaposan összekeverjük és 10-15 napot érni hagyjuk, majd leszűrjük.


2 hét alatt készül el, örülnék, ha valaki tudna írni véleményt erre a receptre, mert sehol se találtam kommentet.


2011. ápr. 28. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

"250 ml tiszta szesz vagy vodka

1 dl víz "


Ezt a receptet olyan írta akinek fogalma nincs a kémiáról!A tiszta szesz 96%-os a vodka meg 37 esetleg. Akkor hogy van hogy elhiteti ugyanannyi mennyiség jó? Annyi esze lehetne hogy az alkoholtartalmat be kell állítani.

2011. ápr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:

Alsókategória... rumeszenciát nem használunk normális likőrhöz. Ha rumízt akarunk, akkor rumból csináljuk.


A "250 ml tiszta szesz vagy vodka" meg jó nagy marhaság, mert a "tiszta szesz" az 70--96% (ki mit nevez annak), a vodka meg ált. 37,5--40. Nem mindegy.


Nagyon ködös recept, sokat kell vele kísérletezni.


Egy értelmesebb recept szerint 2 banánt használsz és 7dl vodkát (gabonaszesz legyen a címkén és ne finomszesz, mert az undorító, és nem annyival olcsóbb), édesítéshez meg cukorszirupot főzöl bő féldeci vízből és másfél deci kristálycukorból. 1 hét után szűröd, aztán addig érleled, amíg van türelmed (akár 2-3 hónapig is érdemes, de nem muszáj).

2011. ápr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tiszta szesznek vagy fínomszesznek csakis a 96%-ost lehet nevezni! A gyógyszertárban kapható 70%-os desztillált vízzel hígitott alkohol sebtisztításra van készítve hogy ne szárítson annyira mint a 96-os.
2011. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
Értem mérnőkúr, és most hány évet kapok érte?:D
2011. ápr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

És igen, épp olyat találtam bemásolni, ahol hülyeség van, ez a recept vagy 5 helyen fenn van, és tiszta szeszt írnak hozzá.

A rumeszencia nekem se tetszik.. minek bele? Meg akkor már inkább rumot rakjunk már.

Megtaláltam azt a receptet is (miután írtam ide), amiben 7dl vodka kell hozzá. Csak kicsit mások az arányok. Fél kg banán mondjuk 5 darab, 250ml tiszta szesz, a 7dl vodkában jóval több alkohol van. Nem kéne arányaiban több banán 7deci vodka mellé?

Elvileg van olyan jó vodka, aminek nincs szaga (jó drága is), nem jövök ki jobban, ha tiszta szeszt veszek?

Az említett receptet (7dl vodkás) kipróbáltad már, jó likőr lesz? Mennyi idő alatt tisztul ki szépen az oldat?

2011. ápr. 29. 00:15
 6/8 Phoney ***** válasza:

Ennyi banán és cukor simán elnyomja az olcsóbb (King's, Royal, stb) vodkák ízét is. Ha már költesz, kipróbálhatsz egy üveg Havana Club vagy Bacardi fehérrumot (olcsóbbat viszont nem használnék ehhez, azok borzasztóak...).


Tisztaszeszt nem lehet kapni szerintem, de ha mégis, engem érdekelne, hogy hol:P A gyógyszertári 70-es túl drága, de arra sem mernék mérget venni, hogy van olyan tiszta (pl egyéb alkoholoktól), mint egy jobb vodka.


Ízlés kérdése hogy 2 vagy 5 banán (egyébként a receptet nem próbáltam, csak próbáltam valami értelmesebbet mutatni), de szerintem 2-3 elég egy üveg vodkához.


Ja, a recept azt is írta, meg lehet duplázni a cukrot, ha neked az édes likőrök fekszenek jobban. És mehet bele egy csipetnyi szegfűszeg vagy egy rúd fahéj is.

2011. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utána nézek a Havana Clubnak :)

Lehet, hogy most nem lehet kapni tiszta szesz, még nem néztem, de ha találok szagtalan vodkát, teljesen elégedett leszek.

Azért fontos lenne, hogy mennyi banán, hogy milyen lesz a sűrűsége a kész italnak.

Azt hiszem, a vanilia elég bele, nem rakok mellé más fűszert.

Viszont egy hónap érlelést ír a recept.

2011. ápr. 29. 00:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Aki készített már otthon banánlikőrt, légyszíves írja meg a tapasztalatokat és persze a receptet!
2011. ápr. 29. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!