Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A fél literes kalinka vagy a...

A fél literes kalinka vagy a kisebb üveges éri meg jobban árban? A kicsiben mennyi van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 19:23
 1/8 Phoney ***** válasza:

Ha elmész akármilyen boltba, most már asszem kötelező kiírniuk literenként is, hogy menyi az ára, és akkor rögtön meglátod.


A legtöbbször a nagyobb éri meg jobban, ritka a kivétel.


Mondjuk a magyar kalinka (Zwack) egy utolsó hányadék ami csak berúgni jó (oké, tudom, gabonaszesz és nem finomszesz, ami nálunk már "minőséget" jelent), de ha arra kell akkor nem szóltam.

2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
berúgni még túl jó is a kalinka...
2011. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kicsi 2 decis és 600 körül szokott lenni, a nagy fél literes és 1400-1500 általában. De általában a nagyobb olcsóbb. :D

És ugyan már... berúgni tökéletes, sajnos nem mindenki teheti meg hogy vesz Absolutot, vagy valami még drágábbat. XD

2011. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
Csak az a baj a kalinkával, hogy nem annyira olcsó, mint amennyire szar. Diákként értem, hogy a legolcsóbb kell, de ha már van az embernek valami pénze, kifizet másfélszer annyit, rögtön százszor jobbat kap, ami nem undorító...főleg, ha nem a tescoba megy, ahol lehúznak, hanem italnagykerbe, ahol a legtöbb vodka sokkal olcsóbb.
2011. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszéltek, nem mindeki teheti meg a több százezres piákat. Egyébként is nekem nagyon izlik a kalinka, kövezzetek meg még a black velvet whiskey is, és igen, csóró munkás gci vagyok mert aranyászokat iszok:)
2011. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és csak 800 ft-s borokat veszek:S
2011. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát én ha bort iszom akkor max 600, egyébként a kalinka középkategória.
2011. máj. 4. 22:51
 8/8 Phoney ***** válasza:

Közép???? Akkor miaz alsó?:D Ami a kalinka alatt van az nem alsó, hanem kommersz ( = finomszesz)


A közép az pl Finlandia vagy Smirnoff Red. A felső meg pl Russian Standard Platinum. Ennyit erről.


Én értem, hogy Magyarországon nincs pénz a felső kategóriára, de ettől az alsó nem lesz közép....

2011. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!