Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik az alkoholfogyasztás...

Mik az alkoholfogyasztás alapszabályai?

Figyelt kérdés

Mit mivel vagy miután lehet vagy érdemes inni?

Mit mivel vagy miután soha?

Lehet-e befolyásolni a felszívódását és hogyan?


:-)

Köszi


2011. máj. 20. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

sörre bor, mindekor

borra sör, förevör :)

2011. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden ami A betűs.A sör,a bor,a pálinka,így sorban egymásra rá.Hajrá!
2011. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
75%

Igazából az lenne a legfontosabb, hogy ivás közben egyél is, meg hogy toljál mellé sok vizet. A mit-mivel keverek nálam pl teljesen lényegtelen, egyszer direkt emiatt összeittam 10 félét egy este, aztán nem volt semmi.


A savanyú és olajos kaják csökkentik a hatását. Majonézes kaják, olajos szardínia, citrom, savanyú uborka, ilyenek.

2011. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Borra sört én nem innék, mert csúnya vége lehet...


Nem illik még a sör típusokat sem keverni, mert másnap fejfájást okozhat. Sör-rövid, lehetőleg egy fajta röviddel, vagy bor, fröccs vagy hosszúlépés, de a lényeg hogy egy fajtát igyál ha nem akarsz bajt. Ha piálás előtt zsírosat eszel (pörkölt, ódalas, csülök, szalonna), az olyan, mintha Pentagram Protection-nel indulnál neki az ivászatnak :) - azaz sokkal többet tudsz majd inni, és sokkal kevésbé árt meg. Szokták javasolni még a zsíros kenyeret, előtte, de akár közben is. Ha érzed, hogy kóvályogni kezdesz, egyél valami! Gyros, hamburger, pogácsa; valami gyors és laktató kaja ami ilyekor játszik :)

2011. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mértékkel, és érzéssel!


Nem azért iszol alkoholos italt, hogy aztán rosszullégy, de aki igen azzal valami nem 100...

2011. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fontos még, hogy ha hazaértél, lefekvés előtt igyál legalább fél liter vizet, húzóra! Így sok kellemetlenségtől kíméled meg magad másnapra.
2011. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nem azért iszom, hogy rosszullegyek :-)

De egyszerűen szeretem az ízét (pl. vodka-narancs).

De múltkor megittam 4et kb. 2 óra alatt (közben vacsi) és kezdtem kóvályogni ...

2011. máj. 20. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha viszonylag sokat akarsz inni anélkül, hogy beborulj az árokba, ne keverd a piát, igyál mellé sok-sok vizet és az sem árt, ha van mellé sós ropogtatnivaló. és a mozgás is jót tesz ivás közben. (pl csocsó :))
2011. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudod mit soha de soha semmilyen körülmények között? Pezsgőt martinivel! Na azt soha! Tegnap ittam mindkettőből fél üveggel,és életembe olyan szarul még nem voltam..meg se tudom számolni,hányszor hánytam. Ill.pálinkát se javaslom nagy mennyiségben.
2013. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!