Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy liter 37,5 foknál nagyobb...

Egy liter 37,5 foknál nagyobb alkoholtartalmú szesznek hány százaléka jövedéki adó és egyéb járulék?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 21:18
 1/3 anonim válasza:
nem értem az összefüggést. bocsi :D
2011. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

1 liter etanol jövedéki adója ha minden igaz, most 2510 forint, ezt minden után ki kell fizetni, ami égetett szeszből van. (Talán a vermut és a likőrbor kivétel.)


Egy liter 37,5%-os szesznek tehát 941 Ft a jöv. adója, mert azt az italban lévő alkoholmennyiség után kell fizetni.


Erre talán még 20% ÁFA jön rá.


(Itt jegyezném meg a kommerszek rajongóinak, hogy a 800 Ft-ért vett fél literes okádék csak kb 300 Ft (minusz ÁFA), a többi jöv. adó. Ezért mondom, hogy ennyi pénzből nem töményet kell venni, hanem bort.)

2011. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kb hasonló válaszokat vártam mint a második válaszoló. Az elsőnek válasz. Itt főleg tömény italokra gondoltam mint pálinka gin rum stb, csak azért írtam hogy 37,5 fok vagy annál nagyobb legyen az alkoholtartalom, mert innentől egy más adósávba tartoznak mint az az alatti alkoholos italok. De ilyenekre lennék kíváncsi pl 0,7 l Gin boltba 3000 Ft ebből 500ft jövedéki adó, 500 ft áfa stb. Ez utóbbi adatok csak hasra ütésre jöttek, pont ezekre a konkrétumokra lennék kíváncsi, hogy mennyi az előállítási, szállítási költség stb rajta.
2011. máj. 26. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!