Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha nov1-től megemelik az...

Ha nov1-től megemelik az alkohol jövedéki adóját, akkor mennyibe fog kerülni egy fél liter s-budget voda?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 12:22
 1/8 Phoney ***** válasza:

260 forinttal lesz drágább egy üveg, ha minden igaz.


(2761 Ft volt eddig egy liter szeszre, azaz fél liter 37,8%-os vodkára 517 Ft volt. Ha nem számoltam el. A vodka adója 50%-kal emelkedik, mert nem tartozik az 1-14-es EU-kategóriákba.)


A kategóriák itt, ha érdekel még valakit.


[link]

2011. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%

Bocsánat, elnéztem valamit.


26 forinttal emelkedik, ha tényleg "vodka" van ráítva. 50%-ot gyakorlatilag csak a nevenincs szeszek kapnak, mint pl. az ízesített kommersz, a fütyülős, stb. Aminek van korrekt elnevezése és követelményei (gin, akvavit, vodka, stb), az alig drágul.

2011. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Azok az italok drágulnak,amik elég olcsó és az alacsonyabb jövedelműek vásárolják.

A márkás,drága italok nem,amit a jómódúak vesznek.

Az ő egészségükre nem kell annyira vigyázni! Vagy csak nem akarják őket megsarcolni.

2011. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
Igazából 2000 Ft-ért a legtöbb valódi párlatból már lehet venni valamilyet. Van ennyiért whisky, brandy, rum, vodka, gin, stb, de fél literesben még pálinka is akad. Akinek ezekre sincs pénze, az szerintem se vegyen bolti töményet, mert csak tönkreteszi magát, ott a bor. X pénzért sokkal jobb minőségű.
2011. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kösz a pontos választ!


Egyébként s-budget VODA, D-vel, mert nem vodka, csak vodka aroma van benne. :D


Amúgy csoró egyetemistaként csak erre fussa, ha lenne pénzem, természetesen én sem ilyen sz*rokat innék.

A bort sajna a gyomrom nem bírja, mert savas.

2011. okt. 1. 22:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja de amúgy a liter szesz alatt biztos, hogy 100%-os alkoholt kell érteni? Mert hagyományos (desztillálós) módszerrel állítólag csak 96%-os alkohol nyerhető.
2011. okt. 1. 22:54
 7/8 Phoney ***** válasza:
96-os alkoholt lehet előállítani, de a matek miatt egyszerűbb a 100%-ból visszaosztani. Ezután majd átszoksz a rendes(ebb) vodkára, mert az lesz olcsóbb:) Egyébként ne sparban meg ilyen gyökér helyeken vegyél szeszt, 1-2 jobb italnagykerben már 1500-ért lehet venni 7 dl rendes gabonavodkát, pl. Siberiát. (Nem kóstoltam, de állítólag nem annyira rossz, amennyire olcsó.)
2011. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Keletföld ***** válasza:

Az alkoholos italokat és a tisztaszeszt többnyire külföldről kell behozni, mert a környező országokban sokkal olcsóbb - egyrészt az alacsonyabb ÁFA, másrészt az ottani alacsonyabb fogyasztói ára, harmadrészt - pl. a bankkártyás fizetésnél használatos deviza-alapú banki elszámolás miatt.

A magyar pénzügyőrség meg hajthat a sose beérkező bevételre - jövedéki adó és egyebek - amely viszont így kőkeményen elmarad. Lehet tehát örülni, hisz szegény ember vízzel főz.

2012. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!