Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bor/alkohol illik...

Milyen bor/alkohol illik rántott hús és sült krumpli mellé?

Figyelt kérdés
esetleg tudsz konkrétat is ajánlani?(bár azt sem tudom h fehér, vörös, száraz stb...)köszi
2011. máj. 27. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a hús fehér hús-e (csirke, pulyka, hal) vagy vörös hús (sertés, marha?). A fehér húsokhoz fehér bor illik, a vörös húsokhoz vörös bor.
2011. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csirke, vagy pulyka
2011. máj. 27. 23:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ahhoz Tokaji aszút szoktam adni, ha olyan vendég jön, aki szereti a bort. De bármilyen fehér bor illik hozzá, attól is függ, hogy aki issza, az az édest szereti, a félédest, vagy a szárazat.
2011. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rántott hús és sült krumpli mellé nem szoktak bort inni...
2011. máj. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egy sima jó hideg, párás pohárban gyöngyöző olaszrizling sos-sok szódabuborékkal

fröccsé alakulva.no ez csúszik mindenre :))

2011. máj. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Chardonnay borok kitűnő ételkísérők, egyaránt illenek halételekhez, füstölt halhoz is, valamint sült csirkéhez és fehér húsokhoz is.
2011. máj. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szárnyashúsokhoz annak zsírosságától, az étel elkészítési módjától függõen fehér- vagy vörös-, könnyû vagy nehéz borok mind számításba jöhetnek. Sült csirkéhez, vagy pirított kacsához könnyû, üde jellegû, finom illatú fehérbor, vagy könnyû vörösbor (pl.: Oportó, Kadarka), paprikás csirkéhez határozott karakterû (pl.: Kékfrankos), libához keményebb, de fûszeres zamatú száraz fehérbor

(pl.: Rajnai rizling, Hárslevelû, Chardonnay, Pinot blanc), gazdag mártással készített csirkéhez nem

túl illatos muskotályos bor, vagy más zamatos bor (pl.:Szürkebarát) illik.

[link]

2011. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apa bora!
2011. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
házi pálesz vagy sör:D
2011. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem Pepsi.
2011. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!