Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tanár úrnak milyen bort...

Tanár úrnak milyen bort vegyek ajándékba?

Figyelt kérdés
Vörös/fehér? Meg úgy egyáltalán... Nem sokat tudok az ízléséről sajnos...
2011. jún. 6. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy 3 puttonyos Tokaji Aszú sztem jó választás.
2011. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vöröset vagy rosét, fehérből a tokaji aszú vagy hárslevelű az elegánsabb, és az édeset szinte mindenki szereti.
2011. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tanár úr minőségi és nem mennyiségi ivó, akkor mindenképp szárazat, és itt jegyezném meg, hogy tokaji bort felejtsd el. Nem mondom jók azok is, de a villányi borok mellett elbújhatnak ha szárazról beszélünk. Mindenképp menj borszaküzletbe, vagy nagyobb üzlet, Tesco vagy Cora kínálatából válogass. Fehérból ajánlhatom az Istvándy pincészet bizsergés muskotályát. Eszméletlenül finom bor, száraz léte ellenére, kellemes, kevésbé savanyú bor, gyümölcsös ízekkel. Jó választás lehet még Vylyanéktól egy Chardonnay. Rosét, ha tudsz, mindenképp Agancsos pincészetét vegyed, szerintem a legjobb Rosé. Kellemesen savas, friss rosé, piros gyümülcsös fennhanggal. Ha ilyet nem kapsz, Vylyan, Bock, valamint Dúzsi Tamás roséja jöhet még számításba. Vörösből pedig jolly-joker Vylyanék Ördög névre hallgató bora. Közepes alkoholtartalmú, mégis egy testes, karakteres vörösbor, minenképp ajánlom. Másik jó választás még Dúzsi Menoire-ja, szintén Dúzsitól egy Lányvári cuvée, ez egy házasítot bor, ennek megfelelően a benne lévő borok összes jó tulajdonsága jelentkezik nála (fontos: ne tévesszen meg, hogy több borból van összeállítva, ettól még nem kotyvalék, vörösbornál ez kifejezetten előnyös. Vylyan ördöge is ilyen bor)megintcsak Dúzsitól egy Merlot valaminrt Günzer kékoportója. Egyébként Vylyanban nem fogsz csalódni, mindegyik bora egytől egyig fantasztikus, ugyanez igaz Dúzsira, Agancsosra, Bockra. Remélem tudtam segíteni. Egyet jegyezz meg. Az, hogy egy üvegre az van írva, hogy TOKAJI ne tévesszen meg, mert nagyon sokat visszaélnek a névvel, és borzalmas löttyöket adnak el alatta (tapasztalat). Jó vásárolgatást :)
2011. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

A harmadik hozzászólást sajnos már csak utólag olvastam el, apukám véleményét is kikértem, és végül Gere Tamás Villányi Kékfrankosát választottuk. Bár ezt egyikőtök sem írta, remélem, ez is jó választás... :)

2011. jún. 11. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!