Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek is igazságtalan...

Szerintetek is igazságtalan az, hogy Magyarországon nem lehet minimális alkoholtartalmú ital fogyasztása után vezetni?

Figyelt kérdés
Pl. Ausztriában nyugodtan megihat az ember egy sört, semmi baja nem lesz, és rengeteg más országban is. Most néztem egy táblázatot és bevallom, kicsit igazságtalannak tartom, hogy mások ezt is "megengedhetik" maguknak, mi pedig nem.
2011. jún. 6. 19:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon így is vezetünk az alkoholos befolyásoltság miatt történt balesetekben, mi lenne még itt, ha engedve lenne? Tudod, milyen a magyar emberek többsége, egy sör nem sör...
2011. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De azt viszont belehetne tartani. Ill. ha tiltanak valamit, még inkább megteszi az ember.
2011. jún. 6. 19:30
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Abszolút nem! Mindenkire máshogy hat az alkohol, mégha csak egy üveg sörről is van szó. Pl. ismerek sok olyan embert, aki egy üveg sörtől már nem bír egyenesen menni, de azért még beülne vezetni..most képzeld, ha még engedélyeznék is... Amiatt halljon meg sok ártatlan ember, mert valaki nem bírja ki, hogy ne igyon? Plusz, alkoholmentes sör s létezik a világon, ami ugyanolyan finom, mint a sima.
2011. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is igazságtalan, de mindig a jók bűnhödnek a sok szemét ember miatt!
2011. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok róla,hogy bárhol engedélyezik az alkohol fogyasztást mellett a vezetést.Sőt más országokban sokkal komolyabb büntetést szabnak ki ha valakit elkapnak ittas vezetésért.

A válaszom a kérdésedre.Nem igazságtalan hogy nem lehet inni ha vezetni akar valaki.

Vagy igyon vagy vezessen,de a kettő együtt nem megy.A legtöbb baleset pont a piás vezetés miatt van..Én a hatalmam lenne,még keményebben büntetném ha valaki inna..

2011. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

"Ill. ha tiltanak valamit, még inkább megteszi az ember."


csak a gyerekek, és jó esetben ezt a hozzáállást hamar kinövik

2011. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazságtalan.

Én pl. egy sörtől már becsiccsentek, ami többek között tompább érzékeléssl és hosszabb reakcióidővel jár.

Gondolom, nem az egyedüli vagyok ezzel. Ilyen emberek pedig ne menjenek az utakra kocsival.

Domboldalon lakom, több környező utcában vannak kinn emléktáblák. Sok tanár lakik ugyanis a környéken, divat kocsival szerenádozni, és olyankor lecsúszik egy-egy korty ital.

18 évesek halnak meg ezekben a balesetekben...


Egyébként meg édesmindegy, hol mit szabad csinálni, ők nyugodtan veszélyeztessék magukat, de mi ne tegyük már. Így is annyian halnak meg az utakon...

2011. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Mások megengedhetik, mert betartják a határt, nálunk nem állnának meg egy sörnél. /tisztelet a kivételnek. Ehhez még sokat kéne fejlődni a közlekedési morálnak.

Egyébként volt már ilyen kérdés bőven.

2011. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Megnézném a kedves kérdezőt, amikor halálra gázolja a gyerekét majd egy autó és a sofőrről kiderül,hogy ittas volt, csak 1 sört ivott.Biztosan jól megveregetné a vállát és azt mondaná." Semmi baj haver mással is megesik 1 sör után.."

Idióta önző balek vagy, arra nem is gondolsz,hogy ha ilyen történne.

2011. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedves 19:42-es:

[link]

2011. jún. 6. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!