Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért kerül 70000-be egy...

Miért kerül 70000-be egy liter johnnie walker blue label?

Figyelt kérdés
??
2011. jún. 8. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

"Johnnie Walker Blue Label – a legritkább Johnnie Walker-keverék. Minden üveg selyemdobozba van csomagolva, egyedi sorszámmal és hitelességi igazolással bír. Habár nincs meghatározva a kora, de valószínűleg 50-60 évvel ezelőtt keverték őket. 43% alkoholtartalmú."


Forrás: wikipédia.

Igazából meg ugyanazért, amiért egy Bugatti Veyron is annyiba, amennyibe: luxus, marketing, státusszimbólum stb.


Nekem eddig a max a Black Label volt. Selymesebb íze volt, de nem tudott kétszer akkora élvezetet adni, holott duplájába került a Red Label-nek.

2011. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Keress rá a Metaxa "Aen" nevű piájára. 250000-300000 forintig lehet kapni, és csak 0,7 liter. A whiskyk és szinte minden erős piának a korát az határozza, meg, hogy meddig érlelik. Az Aen már 80 éve érlelődött a tölgyfahordóban.
2011. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
*árát az határozza meg
2011. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Mert koccintósat lehet venni 300 ft-ért, de tokaji aszueszenciát meg 20 e Ft-ért.

nem hinném,hogy részletezni kellene a különbséget. Gondolom a whiskyk esetében még az évjáratot, a kiemelt minőséget plusszban is meg kell fizetni.

2011. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
19%
Nem kerül 70 ezerbe, általában 40-50 körül mozog.
2011. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Johnnie Walker Blue Label 0,7 l 40%

Űrméret: 0.700 l Ár: 49 060 Ft

Egységár: 70 086 Ft/l

A hazánkban kapható legidősebb házasított whisky. Rendkívül összetett, komplex ital, ízvilága betekintést enged a tizenkilencedik századi robosztus whiskyk készítésének hagyományaiba, miközben az érett gyümölcsökre emlékeztető ízkavalkádot is élvezheti a whisky rajongó

2011. jún. 9. 17:06
 7/9 Phoney ***** válasza:

Bocsánat, teljesen elnéztem a "liter" szó fölött... :/


Egyébként az árát két dolog okozza: 1) a márka presztizse 2) a szaktudás, és az ebből következő ízélmény 2) egy italt sokáig érlelni költséges dolog. Egyérszt párolog, másrészt komoly befektetés, hogy lefőzünk valamit, foglalja a helyet a pincében, aztán csak évtizedek múlva lesz pénz belőle.


Részemről hozzátenném, hogy ÁLTALÁBAN nem az agyonérleléstől lesz igazán jó a whisky, mert kb 18-20 évnél a legelőnyösebb. Másrészt az ilyen minőségi osztály ízleléséhez már kell némi tapasztalat, tehát pl. aki 3-5 ezer forintos whiskykhez szokott, annak pénzkidobás egy ilyennel folytatnia.


Egy korábbi hozzászóló mondta, hogy neki a Black Label nem volt nagy durranás. Én is elszopogattam pár üveg "red label" szintű whiskyt (ez nem azt jelenti, hogy péntek esténként feles whiskyket lesatuzva rúgtam be), mire igényem lett a komolyabbakra, és akkor már igenis megadja a kétszeres élményt a kétszeres ár:)

2011. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerinem ez a Johhnie blue tényleg csak azért kerül annyiba , hogy aki megveszi az kihangsúlyozza vele , hogy megteheti. De aki mindennapi kapcsolatban áll a whiskykkel az tudja , hogy egy blended nincs olyan jó mint egy single malt. Én inkább vennék egy 12 éves single malt-ot mint egy ilyet , bár azért hazudnék ha azt mondnám , hogy nem kóstolnám meg. Azért kerül ennyibe , mert csak keveset készítettek belőle és sokáig érlelték jah és a sok reklámnak köszönhetően , de ez csak az én véleményem :P ha olcsó lenne akkor hamer elkapkodnák és nem lehetne soha többé ilyet kapni , bár előbb utóbb úgyis elfogy.
2011. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
89%
Azért mert 60 évet dolgoztak vele.
2013. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!