Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol kapok kicsit különlegesebb...

Hol kapok kicsit különlegesebb abszintot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek szeretnék ajándékba venni egy üveg abszintot, mert nagyon szereti, de valami különlegesebbre gondoltam.


Pl. díszüvegben vagy feketét, amit még nem ivott.


Voltam már a Tescoban, Coraban itt Debrecenben, de nincs.

Neten nem találtam... :/


Szerintetek hol érdemes utánanézni?


2011. jún. 18. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neten mondjuk innen. [link]


Veszett árak, de garantált minőség, a jobbfajta svájci abszintok tényleg az eredeti recept alapján készülnek. Nekem ilyet hozott az ismerősöm: [link]

Na, ez IGAZI, és jó is volt. :)


Hipermarketekben általában max. ilyen ál-abszintokat kapsz, a legtöbből pl. hiányzik az üröm, amiről a nevét és a hírét kapta. Esetleg ha van ilyen kifejezetten márkás piabolt, ott érdeklődj, hátha hoznak rendelésre is.

2011. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
100%

A legtöbb hypermarketes "abszintban" van (fehér)ürömkivonat, de ezen kívül semmi más (csak aroma+festék).


Az említett Duplais Verte tényleg nagyon jó, és már csak azért is érdemes svájci abszintot választanod, mert akkor nem kell azon görcsölni, hogy mit vettél. Svájc ugyanis az egyetlen ország, amely szabályozza, hogy mit szabad abszintnak címkézni.


Fekete abszint nem létezik, az ugyanis szintén csak kommersz szeszes ital. Az ismerősödet pedig jobb kiábrándítani, hogy ízesített vodkát szokott inni, ami nem is hasonlít az abszintra.


Ha nincs 10e Ft-od egy üvegre, akkor egyes webshopok árulnak 2 dl-es üvegeket 5e Ft+szállítás környékén.


Aztán nehogy töményen igyátok, ha már ennyit fizetsz érte:P

2011. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké :D


Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :)

2011. jún. 19. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!