Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Baj szeriintetek ha nem iszok?

Baj szeriintetek ha nem iszok?

Figyelt kérdés
Az van hogy én most 15 éves fiú vagyok és mindnen 2-dik ismerősöm alkoholizál és lassan én kezdem úgy érezni hogy már nekem is kéne hogy ne lógjak ki a sorból..de nekem nagyon nem izlenek és nem szeretem. Meg ha esetleg elmegyek egy buliba akkor ott mindneki piál és énmeg nem és akkor kilógok megint...mit csináljak?
2009. márc. 25. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp se igyál a társadalmi nyomás miatt alkoholt.

Igyál üdítőt, alkohol mentes koktélt, ásványvizet, teát, végső esetben alkohol mentes sört.


Nem az alkohol ivástól lesz valaki menő. Hidd el. 28 vagyok én sem iszom alkoholt, én is kilógtam. Hidd el neked se kell követned más rossz szokásait. Légy büszke arra hogy alkohol nélkül is jól érzed magad.

2009. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy a fontos: azért ne piálj, mert a többiek teszik.

Sajnos abban a korban vagyunk, mikor a korosztályod ilyenekkel méri a menőséget. Bár, ha meggondolom, 10 éve sem volt másképp.(akkor voltam 15, igaz, én lány vagyok)

Szoktak emiatt cikizni?

2009. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én sem szeretem a piát, 17 vagyok.

ha van valami buli, akkor a többiek isznak, de már megszokták, hogy én nem kedvelem az alkoholt, szóval mindig kapok külön üdítőt. (és nem csak a hígítás kedvéért. : D)

2009. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Én sem iszom, és nincs is rá szükségem. Sajnos emiatt kilógok a társadalomból, de a társadalommal ellentétben én úgy vélem, hogy nem attól lesz valaki erős, ha megiszik egy csomó italt, hanem akkor, ha képes nemet mondani, elég határozott. Velem már többször megesett, hogy itatni akartak a haverok, de én megmondtam, hogy igyátok meg ti. Egyébként 19 éves vegyészmérnök hallgató vagyok, nem tudom, hogy mit hallotok az egyetemistákról, de itt vagyok én élő példának, aki nem iszik. És nem érzem magam kevesebbnek. Legalábbis nem emiatt, de ez más tészta. Az alkohol a bánatomat nem enyhítené, sőt... Ahhoz pedig nem járulok hozzá, hogy az agyamtól kezdve különböző más szerveim épségét roncsoljam. Még, ha néha úgy fogod érezni az életed folyamán, hogy kimaradsz valamiből, akkor is gondolj bele, hogy az embernek józanul kell megállnia a helyét az életben, mert, ha úgy nem sikerül, akkor sehogy. Mellesleg én szégyennek tartom, hogy manapság nem a tizenéves korosztály, hanem már a 6-7-8-9 évesek is rendszeresen fogyasztanak alkoholt. Mintha a világ erről szólna. Pedig szégyen, ha valaki csak bepiálva képes jólérezni magát. Hát, biztosan van olyan buli, ahol nem piál mindenki, keresd az ilyen társaságokat. És ne feledd, olyan nincs, hogy mások erőltették, az egyénnek mindig megvan a választása! Nem a többiek töltik belé,hanem ő issza! Mondj nemet!

Különben pedig foglalkozz minden első ismerősöddel, aki nem iszik:).

2009. márc. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem iszom, meg szokták érteni.
2009. márc. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, ez az ő szegénységi bizonyítványuk, neked nem kell beállnod a züllés sorába.

Helyette ihatod azokat, amiket az első válaszoló mondott, és akár még új "divatot" is teremthetsz, mondd meg, hogy ez mennyivel menőbb,és finomabb, és hogy ez a csajoknak sokkal jobban bejön...

2009. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod: éppen ellenkezőleg.

Ha az eszeddel lógsz ki a sorból, meg azzal, hogy hű vagy önmagadhoz, az nagyon nem baj. Az az idétlen, aki azért iszik, hogy a nyájhoz tartozzon.Pedig sokan lehetnek így a társaid közül.Nem az ilyen bizonytalankákkal kell neked azonosulni. Az én fiam 21 éves, és ő se iszik. Még pezsgőből is csak egy kortyot. Mert nem szereti. Eddig még nem lett semmi baja hidd el! Szokják meg!

Azt írod, minden 2-ik. Ezek szerint minden 1-ik meg nem.

csak menőzni akarnak, de nem lett attól senki még felnőttebb, hogy 15 évesen lehámlasztja az agysejtjeit. Azért menj buliba nyugodtan, és azt igyál amit szeretsz. Akinek nem tetszik, az meg "k...a be!"

Volt ilyen idősen egy barinőm. Akkoriban mindenki cigizett, ő nem. De mindig kiállt a cigizős kupacba, mert ugye ott történtek a legjobb dolgok. Mindenki megszokta, sőt később divatba jött. Nála szilvesztereztünk úgy 30-an pár év múlva, hogy a felnőttek sem ittak egy korty alkoholt sem (és erre felvágtak), és ez volt egyik legjobb szilveszterem.

2009. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy vezetsz :)
2009. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat nagyon rendesek vagytok hihetetlen hogy ennyi segítőkész ember van a Magyarországon:)


Am. az utolsó válaszra: Mégis hogy mondanám hogy vezetek amikor 15 éves vagyok?:D

2009. márc. 26. 15:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok 20 és a korodban köbö ugyanez volt,nem szerettem az ízét és ha elmentünk vhová azon stresszeltem,hogy na most be kell rúgnom nekem is,mert ha nem az vérciki lesz.

15 évesen ,még ne igyál(mondaná egy felelősségteljes felnőtt),főleg ha nem szereted az ízét.

Én azt tanácsolom,hogy buliban kérj olyan italt,hangsúlyozom nem rászoktatási céllal mondom ezt,hogy legyen hozzá narilé vagy kóla,mint pölö a boros kóla,vagy a vodka-narancs, csak kérj hozzá több üdítőt,iszol is meg nem is ezzel.

De akkor se igyál,mond meg,h nincs kedved,nem akarsz berúgni mert másnap mész vhová.Amúgy én a menők közé tartoztam de volt ott olyan aki nem ivott és nem is vezetett és még cigizni sem cigizett,szal nem ciki ez,főleg ha van legalább egy normális ember a csapatban ki azt mondja h nem ciki mert akkor a többiek is hallgatnak rá:D

2009. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!