Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem szokás borba jeget...

Miért nem szokás borba jeget tenni?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem illik de ha én hidegen szeretem az baj ?:D
2011. júl. 4. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bor alapú koktélok.

Egyébként a borokat nem szokták nagyon lehűteni általában 10-20 fok között vannak, mert így lehet legjobban érezni az ízét.

Semmi nem baj, ha haverokkal vagy szerintem simán ihatod úgy ahogy akarod, de előkelőbb helyeken inkább tartsd magad a szokásokhoz. Mondjuk étteremben vagy esküvőn.

2011. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A hőmérséklet egy dolog, ennél fontosabb hogy a jéggel felvizezed. Azt lehetne mondani hogy kár beléd, akkor igyál kannás bort vagy ilyesmi.
2011. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

nyilván alkalmakkor én sem teszek bele jeget:D

csak szeretem ha mindig hideg amikor beleiszok, ettől függetlenül élvezem az ízét is

2011. júl. 4. 01:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig tedd hűtőbe mielött iszol, így nem kell bele jég, nem vizezi fel!!!
2011. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

mert csak és kész.

1szerűen igy alakult ki a borkultúra. ez olyan mint ahogy a pálinkát se isszuk szívószállal de megtehetnénk és mégse

2011. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%

Az 1-1 kultúrában hagyományos italoknál gyakran az a fogyasztási norma, ahogyan a minőségi változatot fogyasztják. Az igazán jó bor nem hidegen jó (és főleg nem vizezve), ezért a rosszba sem szokás beletenni, pedig némelyiknek nem árt...


Pl. a vodkát se nagyon tennénk fagyra, ha olyan régen ismernénk, mint a pálinkát:) Ázsiában a konyakot is gyakran jégre töltik, mert ott meg az számít "újnak".

2011. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
off : a pálinkásat megcáfolnám,mi méteres szívószálakba felszívunk egy felest,kivesszük a pohárból,a nyelvünkkel betapasztjuk hogy a vákum bennt tartsa a páleszt,hátrahajtjuk a fejünket szívóval együtt azt had mennyen ! próbáljátok ki
2011. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:D:D
2011. júl. 5. 14:19
 9/9 A kérdező kommentje:
mindenki felpontozva, köszönöm a válaszokat
2011. júl. 5. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!