Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van-e különbség az alkohol...

Van-e különbség az alkohol hatásában attól függően, hogy milyen itallal visszük be?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem van.Én pl. a sörtől nyugis leszek,de a tömény italtól pedig nagyon szétcsapom magam.
2011. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Phoney ***** válasza:

Erjesztett italoknál (borok, sörök) számít, hogy mennyire savas, cukros, szénsavas, stb.


Párlatok (gy.k. "tömények") között inkább csak az "életérzés" tesz bármi különbséget, meg persze a szeszfok. A likőrök (beleértve Jäger, Unicom) meg a cukor miatt késve ütnek be, ezért igennagyon szét lehet esni tőlük, ha bátran iszod.

2011. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sörtől tompulhatsz a komló miatt. Töménytől meg én is bepörgök, főleg absinth
2011. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem csak én beszéltem be magamnak különbséget :D

Nálam a töményeknek kissé ingerlékeny hatásuk van, amit nem szeretek, a sör viszont mindig az a fajta "okossá tevő" nyugi hatása van :)

2011. júl. 24. 00:30
 5/12 Phoney ***** válasza:

A tömény sem csap szét, ha iszol mellé rendesen.


Kizárólag töményet inni egész este (víz és egyéb nélkül) mondjuk elég nagy baromság, dehát a másnaposságban az a szép, hogy az kapja, aki megérdemli:)

2011. júl. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
MEgiszol fél liter sört, nem lesz tőle bajod. Megiszol fél liter 50%-os házi szilvapálinkát pálinkát karácsonyig a detoxban maradsz..szimplán ennyi! :)
2011. júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 00:30-as kommenthez.

Ez szerintem nem attól függ, milyen itallal iszod az alkoholt. Ill. biztos, hogy nem attól. A tömény, egyszerűen hamarabb üt.

Az okosra ivás, meg a bátorra ivás a részegség fázisai. Csak ha rövidet iszol, az képes olyan hirtelen beütni, hogy kimarad az okoskodás, és jön a karate.:)

Meg olyan is lehet benne, hogy ha már megszokta az agyad, hogy így reagáljon a tömény piára, akkor (főleg részegen) nem is tudsz ezen változtatni.


Különbség szerintem inkább abban van, hogy pl. a szénsavas jobban üt, a keserűektől rosszabb hányni, a pancsoltaktól jobban fáj a fejed, ilyesmi.

2011. júl. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem éppen, abban is van valami, de van különbség is.

Mivel a sörnél a komló rokonnövénye a cannabis-nak, ezért is van ennyi hasonlóság. Egyébként a komlóban lupulin is van, ami kémiailag hasonlít a thc-hez, és nagyrészt ez okozza azt a bizonyos "tompulást".

2011. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és egyből filozofálsz :)
2011. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:

"Egyébként a komlóban lupulin is van, ami kémiailag hasonlít a thc-hez, és nagyrészt ez okozza azt a bizonyos "tompulást"."


Ez ilyen negyvenéves tévképzet, hogy ha egy anyag molekulaszerkezete hasonlít a THC-hez, akkor máris hasonló a hatása is... aztán mikor tesztelik, mindig kiderül, hogy marhaság. (Lehet hogy van valami nyugtató/serkentő/akármilyen hatása, de a THC hatásához akkor sincs köze.) Ez etil- és metil-alkohol is nagyon hasonló, a sörtől mégsem lehet megvakulni...

2011. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!