Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinka főzésnél ha az elő és...

Pálinka főzésnél ha az elő és utópárlatot nem vezetjük el akkor abból nagy baj is lehet mint pld mérgezés? A cefre mennyisége kb 20-25 liter?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 17:16
 1/7 Phoney ***** válasza:

Lehet mérgezés. Jó cefrénél nem nagyon lehetne, de aki nem veszi el az elő-utópárlatot, az a cefrézéshez sem ért, ez 100.


Mondjuk alapból nem értem, miért csinál valaki direkt minél undorítóbb pálinkát.

2011. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet, úgyhogy hagyj fel a terveddel, hogy kuktában főzz pálinkát
2011. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A cefre mennyisége kb 20-25 liter?

Ebből a mennyiségből nem sok jó páleszt lehet kifőzni! Úgy értem h jó minőségüt, bár egy disznóölésnél egy két koccintásra talán elég lesz! :))

2011. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jól van na :D életem első pálesze lesz reméljük azért enm nyírom ki vele a családot de holnap megyek fejtágításra a haverom nagyapjához aki rendszeresen magának csinálja csak el tudja magyarázni :DDDD
2011. júl. 31. 21:19
 5/7 Phoney ***** válasza:

[link]

Legalább olvass utána, ha már mindenképp főzni akarsz, mert ez -- ahogy mondani szokás -- nem lekvárfőzés. Gyakran a nagyapák is nagyon jók az okádékfőzésben, bár ők ha mást nem, egy kis rézelejét azért elvesznek.

2011. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Múltkor volt a tv-ben egy orosz faszi, az is kuktával nyomatta, de ő ilyen erjesztett gabonacuccott rakott bele és vodkát csinált a csövön ki pohárba és már itta is. :DD
2011. aug. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jó hát jövőre biztos mindenre oda fogok jobban figyelni azért nagyon köszönöm mindenki segítségét :)
2011. aug. 1. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!