Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cukorból alkoholt hogyan...

Cukorból alkoholt hogyan tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen lehet.

Vízben oldj fel sok cukrot, és indítsd be valamivel az erjedést. Én annó úgy csináltam, hogy 5 liter vízhez 2,5 kg cukrot öntöttem és fél kg gyümölcsöt raktam bele.

Aztán ezt elraktam, vártam-vártam. Mikor már nem forr (nem termel széndioxidot) akkor le lehet szűrni és meg lehet inni. Amíg forr, addig ne rakj rá kupakot!

2011. aug. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 PincheFili válasza:
64%
víz + élesztőgomba + cukor (az arányokat nem tudom) :)
2011. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
offolok, de csak azert mert a receptek meg jol fognak jonni :P
2011. aug. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
50%
Élesztővel.
2011. aug. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
első válaszoló: mennyi ideig érlelődött kb?
2011. aug. 1. 02:10
 6/10 anonim ***** válasza:

rizs+cukor+citrom is lehet "martini" szerűséget otthon gyártani. egyik ismerősöm panelban 8db 5 literes üvegben folyamatosan gyártja magának.

a neten is fönt van a "rizsből martini".szép aranysárga színű , amikor lefejtik.

egyszer kóstoltam. erős, kissé száraz fűszeres bornak tűnt.

2011. aug. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Végy 1 liter vizet, 200 g cukrot, némi gyümölcsöt, (bármi lehet, amilyen ízt szeretnél elérni), borélesztőt(de síma pékélesztő is jó) kb. 10 g elég. A kutyulékot üvegbe töltöd, ne legyen teli mivel habzani fog. Az üveg tetejét ne zárd le légmentesen, mondjuk tegyél egy óraüveget rá. Két hét alatt a cukor alkohollá erjed, ezt onnan látod, hogy az intenzív gázképződés megszűnik, és a folyadék letisztul. Ekkor lefejted a tisztáját, kb 12-13 V/V % lesz az alkoholtartalma(mint egy bor).
2011. aug. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a rizsböl martini jó lehet.Kipróbálom....
2011. aug. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!


Keressek neked valódi martini receptet? Apám italgyárban dolgozott, elég sok recept van itthon (martini, tojáslikőr,caruso...)még soha nem próbáltam ki őket, de nem is szeretem az alkoholt.

2011. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
valódi martinit apukád sem tudott csinálni:)))ha pedig a receptúrákat felteszed a netre, még bajba is kerülhet, mert azok többnyire titkosak.
2011. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!