Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bor készítés? (Kérdésed túl...

Bor készítés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Idén szeretnék készíteni valami rosszabb bort itthon, annyi az egész, hogy a szőlőt összepréselem és a levét elteszem egy PET palackba?
2011. aug. 2. 14:16
 1/9 anonim válasza:
megvárod még hogy letisztúl,és ihatod
2011. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2011. aug. 3. 03:02
 3/9 anonim válasza:
Már ne haragudj ez szőlő lé. Kel bele cukor is meg megfelelő vegyszerek. Én onnan tudom hogy a szüleim borászok:)
2011. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát messze nem csak annyiból áll, abból csak valami ihatatlan mocsok lenne, a forrás után még van egy halom tennivaló és a forrás körülményei is igen fontosak. Bár így hogy még azt se írtad, hogy fehér vagy vörös lenne, nem is lehet válaszolni
2011. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pet palack nem éppen ideális, inkább akkor vegyél egy kisebb hordót a vaterán vagy expresszen , abban szépen meg fog forrni a bor, nem árt ha van cukorszintmérőd is mert ha kevés a cukor nem fog sose megforrni ha meg túl cukros (magától nem lesz csak ha túladagolod) akkor meg nagyon ütős lesz( cukor alakul át szesszé) de a must beleöntésétől kb 2 hónap mire iható lesz de inkább 3-4 mire jó is, ja és ha forr akkor igen veszélyes mert Co2 keletkezik, úgyhogy lakásban nem ésszerű tárolni.
2011. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pet palackba ne tedd! Inkább üvegbe. A szőlő leve a must, és nem kell vegyszerezni! Nagyszüleim csináltak nem egyszer bort, és mindig a természetesség hívei voltunk/vagyunk. Csak must üvegballonba, és szerintem még csak kotyogót sem használtak. És csak elkopott az az évi 10-15 liter. Ajándékba is ment, gondolhatod, hogy egy szar, ihatatlan penészgombolyagot nem fog ajándékozni az ember!
2012. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Már ne haragudj utolsó,a szüleim díjnyertes borászok Tokaj-hegyalján és országosan! A bort kénezni is kell szóval attól,hogy a nagyszüleid csinálták,még nem biztos,hogy úgy kell...
2012. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, kedves utolsó, de a kérdező nem csúcsminőségű hiper-szuper tokaji bort kíván készíteni, hanem egyszerű asztali bort. Ami teljesen megfelel annak az eljárásnak, amit én elmondtam. Nem egyszer csináltak már, nem egy ilyen bio bort ittam már. Nem mondom, hogy jobbak, de nekem a bor sem abból áll, hogy telenyomják mindennel. Maradjunk a természetesnél! Erre igazán csak azt tudnám mondani, hogy mit írnak mostanába, hogy kell csinálni a cefrét? Csak érett, meg tiszta, meg nem rohadt, meg kotyogót bele, meg vegyszereket. Ezzel szemben mi a mai napig belerakjuk ami a fáról lehullik gyümölcsöt, ha túlérett, ha kevésbé érett, egy hordóba, fedőt rárakjuk, naponta keverjük, majd ha kiforrt lezárjuk. 250 l cefréből nem volt még 25 l-nél kevesebb pálinka! Annál inkább 35 l. És ez csak így természetesen. Cukor, minden nélkül. 100% gyümölcs. Nem kell azt túlvegyszerezni! Ez az igazi! Generációk óta így csinálják, bele minden gyümölcsöt, de mást nem. Mert szerinted 2000 éve még kénezték a bort? Merem mondani, hogy nem. Mivel nálunk ezek az asztali borok mai napig így készülnek, és elfogynak.
2012. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha neki az megfelel!
2012. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!